بستن

سال‌هایی که سینما مهم بود

۷۰,۰۰۰ تومان
توماس الزاسر ترجمه: مازیار اسلامی

سینمای رادیکال دهه ۷۰ چیزی بیش از یک دهه تاریخی - تقویمی سینماست، همچون درامی باشکوه، خیالی و همراه با پیچش‌های نامنتظره در زمان است که در دوره‌های پس از خود به پیش می‌رود. سینمای آن دوره باشکوه هم اینک همچون لایه‌های صخره‌هایی مرجانی شده است که هر عصر و نسلی ویژگی‌های اسکلت سنگی خود را بر آن ترسیم می‌کند، همچون متنی مقدس که محل ارجاع نسل‌های بعد قرار می‌گیرد و با هر بار ارجاع به آن مرزهایش را جابه‌جا می‌کند. دیوید فینچر با برایان دی پالما، وس اندرسن با وودی آلن، پل توماس اندرسن با رابرت آلتمن، تارانتینو با سینمای سیاه‌محور، اندرو دومینیک با ترنس مالیک، دیوید ا.راسل با مارتین اسکورسیزی و... این فهرست را می‌توان ادامه داد؛ فهرست تاثیر مشهود این سینما بر نسل‌های بعدی فیلم‌سازان. این کتاب کوششی است برای خوانش امروزی آن دوره باشکوه در تاریخ سینما و چنان که از نام کتاب برمی‌آید، آمیخته با نوعی احساس ستایش و شیفتگی است.

بستن

در مسیر فیلم سازی

۴۰,۰۰۰ تومان
الکساندر مکندریک مترجم: نفیسه سادات
بستن

راهنمای تمبرهای کلاسیک ایران (۱۳۲۰- ۱۲۴۳)

۲۰,۰۰۰ تومان
ویرایش و تنظیم: هادی میرزایی نسخه سوم: فروردین ۱۳۹۹
بستن

هنر سینما

۱۵۹,۵۰۰ تومان
دیوید بوردول، کریستین تامسون ترجمه ی فتاح محمدی
بستن

اضطراب‌های نوآر / جنس، نژاد و مادری در فیلم نوآر

۷۵,۰۰۰ تومان
کلی الیور - بنیتو تریگو مترجم: پویا غلامی - کیوان مهتدی
بستن

هنر و آنارشی

۳۵,۰۰۰ تومان
بستن

اُزو و بوطیقای سینما

۷۴,۵۰۰ تومان
دیوید بوردوِل ترجمه: روبرت صافاریان
بستن

گروتفسکی

۴۵,۰۰۰ تومان
ریموند تمکین ترجمه: سارا عرب

یرژی گروتفسکی کارگردان برجسته لهستانی است و به عنوان پدر تئاتر معاصر این کشور شناخته می‌شود. دیدگاه او به زندگی و تئاتر تفکرات سازمان‌یافته و عقلانی ما را در هم می‌ریزد. تئاترش در نگاه اول برایمان غریب است. زبان او با زبان ما متفاوت است و گاهی اوقات دیالوگ‌ها مثل سروصدا و فریادهایی مبهم به نظر می‌رسند. در عین حال در هیچ تئاتری تا این حد از بیان بدنی استفاده نمی‌شود. به راستی گروتفسکی کیست و چه چیزی به تماشاگر و هنر تئاتر عرضه می‌کند؟ نمایش‌هایش مثل آبی که بر روی بدن چرب اردک سر می‌خورد، بر جسم هر یک از ما می‌لغزد. نمایش را با تمام وجود حس می‌کنیم، گویی از خودمان کنده شده‌ایم و با جسم و روحمان با هنرپیشه‌ها همراهیم. بوگوسلاو پپل در توصیف تئاتر گروتفسکی می‌نویسد: «این تئاتر به شناخت ما از دنیا و هنر، میکروب نگرانی را وارد می‌کند و تحقیقاتی است که ما را به تفکر و شکل دادن ایده‌های فلسفی شخصی وادار می‌کند.» این کتاب سوء‌تفاهم‌ها و بدفهمی‌ها درباره گروتفسکی را زیر سوال می‌برد و تا حد امکان سعی در شفاف‌سازی دارد. در عین حال، تصویری از مردی را ارائه می‌دهد که در طی حیاتش به اسطوره‌ای زنده تبدیل شد.

بستن

مردان موسیقی

۱۵۰,۰۰۰ تومان
والاس براک وی - هربرت واینستاک ترجمه: مهدی فروغ

این کتاب شامل اطلاعات دقیق و مبسوطی درباره احوال آثار مسنفان نخبه موسیقی کلاسیک، رمانتیک و مدرن، اپراست. در این اثر به احوال و آرای «مردان بزرگی که پیش از باخ بودند» تا یوهان سباستیان باخ، فرانترز ژوزف هایدن، ریشار اشتراوس، ایگور استراوینسکی و دیگران اشاره شده است.

بستن

پارچه های ایرانی

۱۶۵,۰۰۰ تومان
جنیفر وردن و پاتریشیا ال بیکر ترجمه: زهره روحفر

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن مجموعه‌ای بی‌نظیر از پارچه‌های ایرانی متعلق به نیمه نخست سده نوزدهم میلادی/سیزدهم هجری را در اختیار دارد. این مجموعه حاوی بیش از ۹۰۰ نمونه منسوج بافته، چاپی و رودوزی شده است که ایرانیان دوره قاجار از آنها برای جامه، لوازم، اسباب و اثاثیه و پارچه‌های مراسم دینی استفاده ‌می‌کرده‌اند. در این کتاب برای نخستین بار بیش از ۲۰۰ نمونه از این مجموعه معرفی شده و نیز اوضاع سیاسی و اقتصادی دوره‌ای که این بافته‌ها در آن تولید شده‌اند بررسی شده است. جالب آنکه، بسیاری از این بافته‌های زیبا به دلیل تاثیرشان بر صنعت نساجی اروپا برای مخاطب غیر ایرانی بسیار آشناست. طراحان داخلی، محققان پارچه و آنهایی که در زمینه مد و پوشاک فعال‌اند از این مجموعه که با عکسبرداری جدید و جزیٔیات کم‌نظیر تهیه شده بهره خواهند برد.

بستن

فن و هنر عکاسی

۴۵,۰۰۰ تومان
هادی شفائیه ویراستار: کریم امامی
بستن

هنر اسلامی

۱۲۰,۰۰۰ تومان
کارل جی دوری ترجمه: رضا بصیری جلد سخت سلفون کمیاب قطع رحلی ۱۳۶۳چاپ ۲۴۸ص