تفسیر سورآبادی (۵ جلدی)

۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ابوبکر عتیق نیشابوری تصحیح: سعیدی سیرجانی

این تفسیر شامل ترجمه تمامی آیات و شأن نزول آن‌ها و عمدتاً بر روایات عبدالله بن عباس پسر عموی پیامبر اسلام بنا شده‌است. اهمیت این تفسیر از لحاظ نثر ساده و روانِ آن است و می‌توان گفت از بهترین نمونه‌های نثر فارسی قرن پنجم است.

نثر این تفسیر از نظر طرز انشا و جمله‌بندی کوتاه و کلمات پاکیزه پارسی، نثری پالوده است، به خوبی نثر ترجمه تفسیر طبری.

طبقات الصوفیه

۶۰۰,۰۰۰ تومان

کتاب طبقات‌الصوفیه یکی از آثار معروف و قدیمی دینی ادبی قرن پنجم در عرفان و ادبیات ایران است که عارفان و سلسله صوفیان را طبقه بندی کرده و به زبان فارسی نوشته شده است. این کتاب مجموعه مواعظ خواجه عبدالله انصاری مشهور به پیر هرات است که در جلسات ایراد می نمود. در این اثر، علاوه بر نقد و نظر و تفسیر و تحلیل احوال و اقوال مشایخ و غیر از مناجات‌هاى خواجه عبدالله انصارى، فصل‌هاى مستقل دیگرى وجود دارد که در آن، اصول نظرات و آرا و عقاید وى، به‌تفصیل بیان شده است و همین نکته باعث شده تا این کتاب به عنوان یک مرجع و مأخذ برای اندیشه‌های پیر هرات باشد. این کتاب یکی از منابعی مهمی است که بسیاری از واژگان کهن فارسی را در خود جای داده و به ما انتقال می‌دهد .

تفسیر صفی

۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
صفی علی شاه

تفسیر صفى، به نظم فارسى، اثر طبع حاج میرزا حسن اصفهانى، متخلص به صفى و ملقب به صفى‌على‌شاه است. وى، بى‌شک از بزرگ‌ترین عرفاى اواخر قرن سیزدهم و اوایل قرن چهاردهم هجرى قمرى است که علاوه بر مقامات معنوى، به معلومات ظاهرى نیز آراسته و داراى طبعى شیوا و قلمى توانا بوده و از خود آثارى گران‌بها به جاى گذارده است که یکى از آنها همین تفسیر منظوم است که با تأویلات عارفانه به رشته نظم کشیده شده و از شاهکارهاى عظیم دوره اخیر به شمار مى‌رود.

گنجینه اوستا

۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
هاشم رضی آکبند چاپ دهه۵۰ آکبند زرورقی کتاب انباری شده هست ورق نخورده هست سلفون کلکسیونی

یسنا

۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
پور داود چاپ بمبئی بسیار تمیز چاپ اول انتشارات ایران لیگ بمبئی کلکسیونی فوق نایاب بهترین و خاص ترین چاپ یسنا

احیاء علوم الدین (۴ جلدی)

۶۰۰,۰۰۰ تومان
امام محمد غزالی ترجمه: عزیزالله عزیزی

غزالى، در نگارش این اثر، از دو کتاب «الرساله القشیریه» و «قوت القلوب» تأثیر پذیرفته است. «إحیاء علوم الدین» از گران‌قدرترین کتاب‌هاى اسلامى در شناخت حلال و حرام است که ظاهر و باطن احکام را به هم آمیخته و مشتمل است بر شریعت و طریقت و حقیقت. در طرح مطالب هر کتاب، غزالى، ابتدا، به آیات و احادیث و اخبار و آثار استشهاد مى‌کند، سپس با پروردن معانى آنها به بیان و زبانى ساده و روشن، به شرح و بسط و ارائه آراى خود مى‌پردازد.

نقد عقل عربی (دو جلدی)

۳۵۰,۰۰۰ تومان
محمد عابر جابری ترجمه: سید محمد آل مهدی