بستن

تتبعات (گزیده)

45,000 تومان
مونتنی ترجمه: احمد سمیعی (گیلانی)
بستن

درآمدی بر نقد قوه حکم کانت

45,000 تومان
امانوئل کانت ترجمه: محمدرضا ابوالقاسمی

غالباً می‌گویند ایمانوئل کانت بزرگ‌ترین فیلسوف از زمان یونان باستان است. مسلماً [فلسفه‌ی] او طی دویست سال گذشته سلطه‌ای تام‌وتمام داشته است، بدین‌معنا که تأثیرش همه‌جا دیده می‌شود، هرچند امروزه اندک‌اند فیلسوفانی که به‌معنای اخص کانتی شمرده شوند. به‌علاوه، این تأثیر بر حوزه‌های مختلف فلسفه از جمله معرفت‌شناسی، متافیزیک، فلسفه‌ی علم، زیباشناسی، اخلاق، سیاست، دین و تاریخ سایه افکنده است. نقد قوه‌ی حکم، که نزدیک اواخر قرن هجدهم و در میانه‌ی دهه‌ی ششم حیات کانت نوشته شده، به‌طرقی مهم و مدون به همه‌ی این موضوعات می‌پردازد. با این همه، این کتاب تا همین اواخر نادیده گرفته می‌شد و حتی در این روزگار نیز که تا حدودی در کانون توجه قرار گرفته غالباً به‌شکل گزینشی خوانده و تدریس می‌شود. این کتاب مقدمه‌ای است بر نقد قوه‌ی حکم، اما برای خوانندگانی نوشته شده که با فلسفه و تاریخ اندیشه‌ها کمابیش آشنایند. هدف همانا شرح کلیت نقد قوه‌ی حکم است، البته شرحی که نه تقلیل‌گرایانه است و نه باب روز و این اثر را، همان‌گونه که هست، در بستر کلیت فلسفه‌ی کانت جای می‌دهد.

بستن

نقد عقل محض

95,000 تومان

امانوئل کانت

ترجمه: بهروز نظری

کتاب حاضر ترجمه نقد عقل محض اثر ایمانوئل کانت به فارسی است که ویراستار آن کوشیده کل متن را کلمه به کلمه با ترجمه انگلیسی «پل گایر» مطابقت دهد و ویرایش‌های بسیاری در سه سطح محتوا، معادل‌گزینی و نحو فارسی بر متن اعمال کند. صرف نظر از تمام مباحث در خصوص متن اصلی آلمانی، و ترجمه‌های متعدد انگلیسی ، ویراستار حتی در موارد اختلاف‌برانگیز نیز بر ترجمه «گایر» تکیه کرده است. چشمگیر بودن اصلاحات در ویراست فعلی، هم از حیث کمی و هم از حیث کیفی، حتی با مقایسه‌ای گذرا با ویراست قبلی همین ترجمه به خوبی آشکار می‌شود. البته ویراستار از آنجا که ویراستار اثر است نه مترجم آن، کوشیده است تا حتی‌الامکان از دخالت‌های سلیقه‌ای در متن اجتناب کند و عمدتاً از معادل‌ها یا واژه‌های مترجم بهره ببرد، مگر در مواقعی که آن‌ها را اشتباه یا گمراه‌کننده یافته است. «بهروز نظری»، مترجم، در ویراست دوم این کتاب کوشیده یک متن قابل فهم به دست دهد. از طرفی او تلاش کرده به صورت آگاهانه در سنت زبان فارسی زنده و معاصر قرار گیرد و با بهره‌گیری از سنت استادان نثر فارسی سره معاصر در حد توان خود در راه این بزرگان قدم بردارد. ویراست دوم ترجمه کتاب نقد عقل محض شامل مقدمه ویراستار فارسی (دکتر محمدمهدی اردبیلی) به همراه یادداشت مترجم و مقدمه‌ها و پیشگفتارهای ویراست اول و ویراست دوم این کتاب مهم و ارزشمند است و آنگاه وارد متن اصلی می‌شود.

بستن

چپ داروینی (سیاست، تکامل، همکاری)

20,000 تومان
پیتر سینگر ترجمه: محمدمهدی هاتف

پیتر آلبرت دیوید سینگر (Peter Albert David Singer) (زاده ۶ ژوئیهٔ ۱۹۴۶) یکی از فیلسوفان معاصراسترالیا و استاد دانشگاه پرینستون در ایالات متحدهٔ آمریکا است. کتاب آزادی حیوانات او معروف‌ترین اثر اوست. او در این کتاب به نقد دامداری صنعتی و گوشت‌خواری می‌پردازد. وی تبار یهودی دارد. در زمینهٔ گیاه‌خواری و حمایت از حیوانات مقالاتی نوشته‌است. هم‌چنین وی معتقد است به لحاظ اخلاقی، حمایت نکردن از کودکان فقیر در حال مرگ، با کشتن آدم‌ها تفاوت چندانی ندارد. او با همین نوع نگرش از فقیران حمایت می‌کند و راه‌حلی نیز برای از میان بردن فقر جهانی ارائه داده‌است که بر مبنای کمک افرادی است که درآمدی بیش از نیاز خود دارند. او همچنین معتقد است جلوگیری از اظهار نظر در مورد هولوکاست، نقض آزادی بیان است. سینگر زمانی که کارل پوپر هنوز زنده بود نقدی بر برخی آرای وی نوشت که در حقیقت نقد کتابی است که برایان مگی در معرفی آرای پوپر گردآوری و تألیف کرده‌است.

بستن

درآمدی به فلسفه دین

68,000 تومان
مایکل جی. ماری و مایکل سی. ری ترجمه: سعید عابدی

کتاب درآمدی به فلسفه‌ی دین تحقیق گسترده‌ای است راجع به موضوعاتی که در صدر مباحث رایج در فلسفه‌ی معاصر دین قرار دارند. در این کتاب مهم‌ترین آرا و براهین فیلسوفان گذشته و حال بررسی و تحلیل می‌شوند. کتاب به همه‌ی مباحث محوری مطرح در این حوزه می‌پردازد که از آن جمله است: انسجام درونی اوصاف خداوند، براهین الهیات توحیدی و نیز استدلال‌های حامی بی‌خدایی، ایمان و عقل، دین و اخلاق، معجزات، اختیار بشر و مشیت الهی، علم و دین، و جاودانگی. به‌علاوه، در آن راجع به موضوعات بسیار مهم دیگری هم بحث می‌شود که آثار مشابه غالباً از آن‌ها غفلت می‌ورزند؛ ازجمله: برهان اختفا در اثبات بی‌خدایی، انسجام درونی آموزه‌های تثلیث و تجسد، و نسبت میان دین و علم و سیاست. دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد فلسفه و فلسفه‌ی دین این اثر را مصاحب ارزشمندی برای خود خواهند یافت.

بستن

بیماری به‌ سوی مرگ (شرح روان‌شناسانه‌ی مسیحی برای پارسایی و دینداری)

35,000 تومان
سورن کی یرکه گور ترجمه: رؤیا منجم

اين اثر مطالعه‌اي است در زمينه انسان‌شناسي ديني. مقصود كي يركه گور در اين اثر توصيف آزمايش گناه بر اساس تحليل‌هاي اگزيستانسيل است. آزمايش گناه نوعي نسبت و ارتباط فرد است با خدا. در مقابل «خداوندا ما هميشه خطاكاريم» اين است معني مسيحي گناه . يك مسيحي از طريق ابلاغ و وحي به گناه، خودآگاهي پيدا مي‌كند. اما بر اوست كه رفتار خود را با توجه به اينكه گناهكاري بنياد تقرر ظهوري است، تنظيم كند. اين آگاهي به خطا وقتي به عنوان لازم ذاتي تقرر ظهوري آدمي تلقي شود، امري نااميدكننده است. اما نااميدي مي‌تواند صور مختلف داشته باشد. گناهكار فراروي خداوند با آگاهي از خطاي خود مي‌تواند از خود رها شود و رستگاري خويش را ضمن فعل فرار از گناه كه مشابه با فرار شخص از سايه خويش است، جستجو كند و نيز مي‌تواند گناهكار بودن خود را انتخاب كند و چنان كه هست بپذيرد و نوعي وضع ستيزه‌آميز فراروي خداوند اختيار كند.

بستن

فیلسوفان سیاسی قرن بیستم

68,000 تومان
مایکل ایچ. لسناف ترجمه: خشایار دیهیمی

در فعالیت سیاسی، انسان‌ها بر دریایی بی‌کران و بسیار ژرف می‌رانند؛ نه بندری هست نه سرپناهی نه لنگرگاهی، نه مبدایی و نه مقصدی. غرض شناور ماندن و حفظ تعادل است؛ دریا هم دوست است هم دشمن؛ و دریانوردی یعنی استفاده از همه‌ی امکانات شیوه‌های سنتی رفتار برای تبدیل هر موقعیت خصمانه (تهدید) به موقعیتی دوستانه (فرصت)

بستن

سیاست

85,000 تومان
ارسطو ترجمه: حمید عنایت

سیاست ارسطو درباره خانواده و تدبیر منزل و بندگی و مالکیت و زناشویی، نظریات افلاطون و نقد حکومتهای اسپارت و کرت و کارتاژ، قانون اساسی و مسائل مربوط به آن، انواع گوناگون دموکراسی، الیگارشی، جمهوری یا حکومت حدوسط میان آن‌دو، علل انقلابات در حکومتها، روش تشکیل دموکراسیها، الیگارشیها، و روش پایدار داشتن آنها و درباره حکومت کمال مطلوب بحث می‌کند. مباحث سیاست بر مبنای روش استقرایی است و ارسطو به تاریخ و اوضاع و احوال و طرز حکومت کشورهای مجاور یعنی به واقعیات نظر دارد و تنها به دنبال توصیف مدینه فاضله نیست. اما با وجود این از استدلالات قیاسی و استنتاجات عقلی نیز دست برنمی‌دارد و بسیاری از نتایج را از اصول و مبادی متافیزیکی و اخلاقی استخراج می‌کند. ترجمه فارسی سیاست از روی دو ترجمه به زبان انگلیسی، یک ترجمه فرانسه، و یک ترجمه عربی انجام پذیرفته است. ارسطو (384 ـ 322 یا 321 ق.م) فیلسوف یونانی معروف به معلم اول در استاگیرا متولد شد و در ائوبویا درگذشت. یکی از بزرگترین فلاسفه و دانشمندان و واضع علم منطق شمرده می‌شود. شاگرد افلاطون بوده، بعداً معلم اسکندر مقدونی شد. از آثار او :ارغنون، سیاست، اخلاق نیکوماخوس، کتاب خطابه و فن شعر است.

بستن

بنیاد حق طبیعی

65,000 تومان

یوهان گوتلیب فیشته

ترجمه: سیدمسعود حسینی

این کتاب یکی از آثار اصلی یوهان گوتلیب فیشته، فیلسوف ایدئالیست آلمانی است. او که پیرو فلسفۀ کانت بود و آغاز مکتب ایدئالیسم آلمانی را رقم زد، در این کتاب، بر اساس دیدگاه‌های ایدئالیستی‌اش نحوۀ شکل‌گیری جامعۀ سیاسی، قوا و بخش‌های آن، اشکال حکومت، نحوۀ شکل‌گیری آگاهی اجتماعی و قوانین حکومت عقلانی بر انسان را توضیح می‌دهد.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است: بخش نخست، که بخش فلسفی و متافیزیکی کتاب است، به بحث در باب مبانی فلسفی جامعه و اجتماع سیاسی بشری می‌پردازد، و بخش دوم، که بخش کاربردی کتاب است، اصول مطرح‌شده در بخش نخست را در حوزه‌های ملموسی مثل رابطۀ زن و شوهر، رابطۀ والدین و فرزندان، رابطۀ دولت‌های همجوار با یکدیگر، و مسائلی از این دست به کار می‌بندد.

کتاب بنیاد حق طبیعی از یک سو منبع مهمی برای مطالعۀ فلسفۀ سیاسی آلمانی در اواخر قرن هجدهم و از سوی دیگر منبعی بسیار ارزشمند برای فهم فلسفۀ سیاسی کانت و هگل، دو فیلسوفِ دیگرِ ایدئالیسم آلمانی، است.

بستن

اضطراب جایگاه اجتماعی

29,000 تومان

آلن دوباتن

ترجمه: مریم تقدیسی

یکی از دغدغه‌های همۀ ما این است که دیگران چه نظری درباره‌مان دارند. همۀ ما خواستار موفقیتیم و از شکست می‌ترسیم. همۀ ما کم و بیش، و غالباً در خفا، دربارۀ جایگاه اجتماعی‌مان اضطراب داریم.

آلن دوباتن، برای نخستین بار، به این وضعیت شایع نامی داده است و در کتاب خود سرچشمه‌های آن و راه‌های ممکن مقابله با آن را بررسی کرده است. او به قلمرو تاریخ، فلسفه، اقتصاد، هنر و سیاست سفر می‌کند تا ببیند متفکران بزرگ با چه شیوه‌های بدیعی بر این اضطراب غلبه کرده‌اند. حاصل کار او کتابی است که نه فقط سرگرم کننده و تأمل برانگیز است، بلکه رنگی از نبوغ و حکمت دارد، و می‌تواند در حل این مشکل به انسان امروز کمک کند. اضطراب جایگاه اجتماعی هم تشریح یکی از دردهای انسان مدرن است و هم پیشنهاد راه‌هایی برای درمان این درد.

بستن

اخبار؛ راهنمای کاربر

32,000 تومان

آلن دوباتن

ترجمه: مریم تقدیسی

چرا دایم به سراغ اخبار می‌رویم؟

امروزه اخبار همان تسلطی را بر زندگی‌مان یافته که زمانی دین بر زندگی ما داشت. ولی ما به ندرت به تأثیرات آن بر زندگی‌مان توجه می‌کنیم.

آلن دوباتن در این کتاب از دیدگاهی جدید به بررسی نمونه‌های رایج گزارش‌های خبری از قبیل سوانح هوایی، قتل، رسوایی سیاسی، و مصاحبه با شخصیت‌های سرشناس پرداخته و سؤالاتی تفکربرانگیز مطرح کرده است: چرا گزارش‌های فجایع جذاب‌اند؟ چرا به روابط عاشقانۀ افراد مشهور توجه و علاقه نشان می‌دهیم؟ چرا وقتی سیاستمداری وجهۀ خود را از دست می‌دهد لبخند می‌زنیم؟ او در این روند مخاطب را به سمت درکی روشن از نیرویی هدایت می‌کند که بیش از همه بر نگاه ما به واقعیت اثر می‌گذارد.

بستن

به خودت اعتماد کن

45,000 تومان
هیدر موناهان ترجمه: زهرا جهانفریان

اين كتاب، داستان زندگي من است، ولي با زندگي‌نامه‌هايي كه تا به حال ديده‌ايد فرق دارد. اين كتاب مجموعه‌ای از داستان‌هاست. اين داستان‌ها، داستان‌هايي مسحور‌كننده كه در آن‌ها من به عنوان فردي موفق به تصوير كشده شده باشم نيست. اصلا اين طور نيست. در واقع بسياري از اين داستان‌ها موجب خجالت من هستند و مرور آن‌ها خيلي برايم دردناك بوده، ولي در بازگو كردن تك تك آن‌ها هدفي نهفته است. هر داستان حاوي درسي‌ست كه من آموخته‌ام - درسي كه به من كمك كرده تا به عنوان يك انسان، و به عنوان يك زن، رشد كنم.

بستن

دیگردوستی مؤثر: رساندن بیشترین خیر چگونه فهم ما را از زندگی اخلاقی تغییر می‌دهد

30,000 تومان
پیتر سینگر ترجمه: آرمین نیاکان

دیگردوستی مؤثر هم یک ایده است، هم سبکی از زندگی که در حال رایج شدن در سراسر دنیاست. گاهی اوقات می‌پنداریم هیچ قدرتی نداریم، اما این‌طور نیست. حقیقتاً می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم، گرچه دنیا دفعتاً در حد مطلوب ما تغییر نخواهد کرد. بر خیری که شخصاً می‌توانید برسانید تمرکز کنید، نه بر مسائلی که باقی می‌مانند یا حلشان دست شما نیست. کاهش دادن رنج، چه در انسان و چه در حیوانات، مطلوب است، حتی اگر ازبین‌بردن برخی رنج‌ها فعلاً ممکن نباشد. سعی کنید با بهره‌گیری از روش‌هایی که در این کتاب معرفی شده است بیشترین خیر ممکن را برسانید، تغییری در دنیا حاصل کنید، و به بقیه‌ی فعالانِ عرصه‌ی دیگردوستی مؤثر بپیوندید. رفتار و ارزش‌های مطلوبِ فعالان جنبش دیگردوستی مؤثر در هماهنگی با یکدیگرند. این هماهنگی سبب شده است زندگی پربارتر و کامیاب‌تری داشته باشند.

بستن

تاریخ جنون

42,000 تومان
میشل فوکو ترجمه: فاطمه ولیانی

میشل فوکو، فیلسوف فرانسوی در این کتاب با روش تحلیل گفتمان مفهوم جنون و سیر پیدایش بی خردی و دیوانگی به موازات حاکمیت خرد بر انسان و شکلی از تاریخ که در آن خرد حاکم بر انسان، همسایه او را محبوس می‌کند و انسان با واسطه زبان بیرحمانه نا دیوانگی، وجود خود و دیگری را به رسمیت می‌شناسد را بررسی می‌کند. وی از تابلوی کشتی احمق‌ها برای روی جلد کتاب تاریخ جنون استفاده کرده‌است. میشل فوکو در مقدمة کتاب خواهان نگاشتن شکل دیگر دیوانگی‌ست. آن دیوانگی‌ای که «خرد حاکم انسان، همسایة او را محبوس می‌کند و انسانها از طریق این عمل و با واسطة زبانِ بیرحمانة نادیوانگی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند، و وجود یکدیگر را به رسمیت می‌شناسند». علاوه بر چنین خواستی، فوکو خواستِ دیگری هم دارد: دست یافتن به درجة صفرِ دیوانگی در سیر جنون؛ وی درجا منظور خویش را توضیح می‌دهد: «زمانی که برداشت انسان از جنون یکدست و نامتمایز بود، زمانی که مرزبندی میان عقل و جنون خود هنوز مرزبندی نشده بود»

بستن

گفتگویی درباره متافیزیک زمان

50,000 تومان

برادلی داودن

ترجمه: حسن امیری آرا

-: زمان از آن دسته چیزهایی نیست که علت چیزی باشد. زمان واقعاً علت پیر شدن نیست، یا علت به صدا درآمدن زنگ ساعت. زمان مرجع متغیر «t» در قانون‌های اصلی فیزیک است.

-: بله، اما مشکلی وجود دارد. به صورتِ تعریف دقت کن؛ شبیه به تعریفی است که می‌گوید زمان چیزی است که مردم وقتی از کلمۀ «زمان» استفاده می‌کنند دربارۀ آن حرف می‌زنند. البته این‌طور صحبت کردن غلط نیست، اما به‌طور خاص مفید هم نیست. به‌هرحال، داشتن تعریفی خوب و مختصر از زمان هدف مهمی نیست. خوب است وقتی تلاش می‌کنی از زمان سر دربیاوری، کار را با یک تعریف شروع کنی، اما فقط تا جایی که تصمیم نداشته باشی در ادامه به همان تعریف بچسبی.

-: منظورت این است که زمان را نمی‌شود درست تعریف کرد؟

-: نه منظورم این نیست، اما وقتی اصطلاحی را تعریف می‌کنیم، معنای آن را بیان می‌کنیم. متافیزیک‌دان‌هایی که دربارۀ زمان مطالعه می‌کنند، دست‌کم در بدو امر، چندان علاقه‌ای به بیان معنی این کلمه ندارند. آنها به دنبال معرفت عمیق‌تری هستند. ما برای زمان به نظریه‌ای نیاز داریم که دید عمیق‌تری از چگونگی حل مسائل مهم به ما بدهد. پس از این است که می‌توانیم از این نظریه برای تعیین معنای کلمۀ «زمان» استفاده کنیم. نویسندۀ گفت‌وگویی دربارۀ متافیزیک زمان در قالب گفت‌وگوهایی خیالی می‌کوشد بخشی از مهم‌ترین مسائل فلسفی و متافیزیکی مرتبط با مفهوم «زمان» را تشریح و سپس خواننده را از برخی تلاش‌های جدید و قدیم فیلسوفان و دانشمندان برای حل این مسائل آگاه کند. کتاب هم برای خوانندگان غیرمتخصص و هم برای متخصصان دربردارندۀ نکاتی تازه است.

بستن

اخلاق (رویکردی کثرت‌گرایانه به نظریه اخلاق)

140,000 تومان
لارنس هینمن ترجمه: میثم غلامی و دیگران

در زندگی چیزهای زیادی هست که می‌توانیم از مطالعۀ آنها چشم بپوشیم، بدون اینکه عواقب ناگواری برای ما داشته باشد. علم اخلاق اما بسیار شبیه به دانش تغذیه است: همان‌گونه که ناچاریم به‌گونه‌ای عمل کنیم که سلامت جسمی ما تأمین شود، به همان شکل، ناگزیر به رفتارهایی هستیم که به سعادت خودمان و دیگران بینجامد. هرکدام از سنت‌های اصلی اخلاق حقایقی مهم دارند که در درک ما از زندگی اخلاقی نقش دارند، حتی اگر هیچ‌کدام از آنها نتوانند تمام حقایق مربوط به زندگی را در خود داشته باشند. در این کتاب، هر رویکرد با این حال‌وهوا بررسی و پرسیده می‌شود که این سنت چگونه می‌تواند زندگی اخلاقی را روشن‌تر کند.

اخلاق: رویکردی کثرت‌گرایانه به نظریۀ اخلاق، درآمدی جامع و آسان‌فهم بر مهم‌ترین سنت‌ها و مکاتب اخلاقی است، ازجمله اخلاق فضیلت، سودگرایی و وظیفه‌گرایی. کتاب در چهارچوب کلی طرحی کثرت‌گرایانه نوشته شده است و این به خواننده در درک ارتباط میان نظریه‌ها و مکاتب اخلاقی مختلف کمک می‌کند. کتاب در کنار نظریه‌های اخلاقی مختلف، مثال‌هایی از زندگی روزمره و موقعیت‌های اخلاقی ملموس ارائه می‌کند تا از این طریق قضاوت اخلاقی خواننده را بسنجد و او را با نتایج اتخاذ رویکردهای اخلاقی در عمل آشنا سازد.

بستن

قوانین طبیعت انسان

99,900 تومان

رابرت گرین

ترجمه: فاطمه باغستانی

نخست: این قوانین شما را به مشاهده‌گری استراتژیک و آرام‌تر تبدیل خواهد کرد تا مردم را بکاوید و از تمام هیجانات آزاردهنده‌ای که نیرویتان را می‌گیرد، رهایی یابید.

دوم: این قوانین به شما کمک خواهند کرد که تفسیری ماهرانه از سرنخ‌ها و نشانه‌هایی داشته باشید که مردم مدام با زبان بدن و کلام از خود بروز می‌دهند، به‌طوری‌که توانایی خوبی در قضاوت شخصیت آن‌ها خواهید داشت.

سوم: این قوانین شما را تقویت خواهند کرد که تیپ‌های شخصیتی سمی را بشناسید و اجازه ندهید در مسیر شما قرار گیرند.

چهارم: این قوانین اهرم‌های دقیق و واقعی را آموزش خواهد داد تا به‌راحتی دیگران را تحت تأثیر قرار دهید و در آن‌ها نفوذ کنید.

پنجم: این قوانین به شما قدرت خواهد داد تا الگوهای منفی خود را تغییر دهید.

بستن

جناب فوگت

94,000 تومان
کارل مارکس ترجمه: زیبا جبلی

کارل مارکس این کتاب را در سال 1857 درست 10 سال قبل از نوشتن شاهکارش، سرمایه نوشته است.

بستن

عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

38,000 تومان
مگان دیواین ترجمه: سیده سارا ضرغامی و آرزو مومیوند

 مواجهه با اندوه و فقدان در فرهنگی که این ها را برنمی تابد

بستن

مدیران بزرگ به دنیا نمی‌آیند ساخته می‌شوند

45,000 تومان

جولی ژو

ترجمه: حمید زعیمی

کتاب «مدیران بزرگ به دنیا نمی آیند، ساخته می شوند»، برگردان فارسی کتاب «The making of a manager» از جولی ژو (JULIE ZHUO) است.

تبریک می­گویم. شما مدیر شده ­اید! بعد از خوشحالی کردن، عنوان درخشان جدیدتان را بپذیرید و مرحله جدید مسیر شغلی تان را آغاز کنید. حقیقت مانند مه کم­ کم پایین می آید، شما واقعا نمی ­دانید که در حال انجام چه کاری هستید…

بستن

تولد بدون خشونت

31,000 تومان

فردریک لوبوآیه

ترجمه: مهین میلانی

تولد بدون خشونت مفهوم تولد را در سراسر دنیا متحول کرده است. دکتر میشل اودنت، از مشهورترین متخصصان زنان و زایمان، این کتاب را اثری هنری خوانده است که تأثیر شگفت‌انگیزی در سلامت و شیوۀ زندگی نسل آینده خواهد داشت.

چرا نوزاد باید از تاریکی محض وارد فضایی با نور شدید و سروصداهایی آزاردهنده شود؟

چرا باید نخستین دم و بازدم نوزاد آمیخته با تجربۀ وحشت در حالت سر و ته باشد و ستون فقرات انحنا دارش به ناگهان راست شود؟

چرا باید نوزاد پس از نه ماه زندگی در رحم از مادر جدا نگه داشته شود؟

تولد بدون خشونت، ضمن پاسخ به پرسش‌هایی از این دست، رهنمودهای سودمندی دربارۀ فراهم آوردن محیطی عاری از تنش برای نوزاد ارائه می­کند: محیطی با نور ملایم و مادری آرام، همانند محیط آرام پیش از تولد.

بستن

بدن هرگز دروغ نمی گوید

33,000 تومان
آلیس میلر ترجمه: امید سهرابی نیک

آلیس میلر، روانشناسی که شهرت جهانی دارد، با تحلیل تجارب بیمارانش و سرگذشت شخصیت‌های سرشناسی مثل ویرجینیا وولف و فرانتس کافکا و مارسل پروست، نشان می‌دهد چطور تحقیر و سرخوردگی و خشم فروخورده در دوران کودکی، خود را در بزرگسالی بروز می‌دهد؛ با بیماری‌هایی مانند سرطان، سکته و دیگر ناخوشی‌ها.

کتاب دلهره‌های کودکی، اثر پرفروش آلیس میلر دربارهٔ آسیب‌های روانی دوران کودکی، برای این نویسنده شهرتی جهانی به‌ارمغان آورد و او را به یکی از پیشروان عرصهٔ روانشناسی کودک بدل کرد.

اطلس چاکرا (راهنمای کاربردی و عملی کار با چاکراها) (با CD)

58,000 تومان
کالاشاترا گووین دا ترجمه: مهناز مشرقی

مراقبه (مدیتیشن) چیست؟ ۱- با مراقبه می توان نیرو و انرژی پنهان و درونی خود را تحت کنترل در آورده، از آن بهره و استفاده کامل ببریم. ۲- درک و فهم دیگران در تمام ارتباطات. ۳- سفر از دنیای مادی از طریق جسم به دنیای روح و روان و معنویت

آیا می دانید متعلق به کدام چاکرا هستید؟ به کمک یک تست چاکرایی متوجه خواهید شد. چگونه می توانیم انرژی را به جریان بیندازیم و تمام مشکلات جسمانی و روحی خود را که به صورت مسدود وجود داند شناسایی نموده، آنها را برطرف کنیم. پایه و اساس کار با چاکراها به دست آوردن طلاعاتی در مورد اوراء، پرانا، کندالینی و نقاط مهم اعصاب در چاکراهای کف دست و پا می باشد.