بستن

استالین و تجدد

۱۴۰,۰۰۰ تومان
گنادی زیوگانوف مترجم: ابراهیم شیری
بستن

دموکراسی

۵۰,۰۰۰ تومان
بستن

گوری در گودی ابرها

۴۲,۰۰۰ تومان
خورخه سمپرون ترجمه: عبدالوهاب احمدی
بستن

جهش اجتماعی

۸۰,۰۰۰ تومان

ویلیام فون هیپل

ترجمه: میثم محمدامینی

چگونه شش ‌میلیون سال تکامل انسان زندگی امروزی ما را شکل داده است -از کار و روابط گرفته تا رهبری و نوآوری و، مهم‌تر از همه، جست‌وجویمان در پی شادکامی.

جهش اجتماعی می‌کوشد برخی یافته‌های علمی تازه دربارهٔ شکل‌گیریِ ویژگی‌های زیستی و روانی انسان را به زبانی ساده بیان کند و ضمن ارائهٔ روایتی جذاب از تاریخ تحولات زیستی گونهٔ انسان، چگونگی و چرایی شکل‌گیری برخی ویژگی‌های روانی در انسان را توضیح می‌دهد. ایدهٔ محوری کتاب «فرضیهٔ مغز اجتماعی» است که می‌گوید: بزرگی مغز انسان برای مقابله با چالش‌های پیچیده‌ای است که زندگی در محیط اجتماعی و تعامل با سایر همنوعان پیش روی او می‌گذارد. برتری انسان بر مقایسه با سایر جانوران به‌ویژه نخستی‌ها تواناییِ اعجاب‌انگیزش در تعامل با همنوعان و جامعه است، و نه مثلاً قابلیت چشمگیر در نوآوریِ فنی و کار با اشیاء.

روان‌شناس پیشرو، ویلیام فون ‌هیپلانسان‌شناسی و زیست‌شناسی و تاریخ و روان‌شناسی را با علم تکامل درمی‌آمیزد و تاریخ تکاملی ما را قدم‌به‌قدم دنبال می‌کند تا نشان دهد چگونه رویدادهایی در گذشته‌های بسیار دورمان هنوز هم زندگی امروزمان را شکل می‌دهند. تأثیر این عوامل بسیار گسترده و چشمگیر است: از مسائل عادی و روزمره مانند میل به اغراق‌گویی و بزرگنمایی گرفته تا موارد عجیبی مانند اینکه چرا خودمان دروغ‌هایمان را باور می‌کنیم.

بستن
بستن

انقلاب جنسی آمریکا

۶۵,۰۰۰ تومان
پیتریم سوروکین مترجم: روح الله گلمرادی
بستن
بستن

آدم ها و خفاش ها

۷۵,۰۰۰ تومان
جورجو آگامبن و... مترجم: محمد قراگوزلو