بستن

گیسو

۳۵,۰۰۰ تومان
لتیسیا کلومبانی مترجم: هنگامه محلاتی
بستن

اکتاویو پاز؛ صدایی از آن خود

۳۸,۰۰۰ تومان
نیک کیستر مترجم: لیلا مینایی

این کتاب نگاهی است به دنیای پرغوغای درونی اکتاویو پاز و زندگی پر فراز و نشیب بیرونی او. خواننده، با مطالعه‌ی این کتاب، هم درمی‌یابد علت اهمیت یافتن پاز در مقام شاعر و نویسنده در تاریخ ادبیات جهان چیست و هم به نقش او در مقام روشنفکر مطرح زمانه‌اش واقف می‌شود. نیک کِیستِر، نویسنده‌ی اثر، پژوهشگر و مترجمی بریتانیایی است که مطالعات گسترده‌اش در زمینه‌ی فرهنگ و ادبیات کشورهای امریکای لاتین، به‌ویژه مکزیک، عاملی تعیین‌کننده بوده است تا از فضایی که پاز در آن بزرگ شده و تأثیر انکارناشدنی در آینده‌ی فکری او داشته است تصویری روشن به دست دهد. نویسنده توانسته است روایتی پرکشش از زندگی شخصی و اجتماعی پاز در اختیار ما قرار دهد؛ از دوستی‌ها و عداوت‌های اطرافیان پاز بگوید، از تأثیر رخدادهای روز دنیا بر آثارش، و از عشق‌ها و رنج‌هایش…

ــ از مقدمه‌ی مترجم ‌من تشنه‌ی حیاتم و تشنه‌ی مردن می‌دانم به چه باور دارم و همان را می‌نویسم

ــ از متن کتاب، ص ۹۹

بستن

برایش آواز بخوان

۲۲,۰۰۰ تومان
امی همپل مترجم: علی ستارزاده

"برایش آواز بخوان" شامل داستان‌های کوتاه اما تامل‌برانگیزی از امی همپل نویسنده ماهر داستان‌های مینیمالیستی است. به گفته منتقدین، این کتاب جملات ساده‌ای دارد اما درک ارتباط بین جملات نیازمند تفکر عمیق است. برخی داستان‌هایش به کوتاهی یک شعر منسجم می‌باشد که مضامینی درباره حمایت از طبیعت، حیوانات، عشق، ترس و درماندگی دارد.

بستن

شهریار کوهسار

۱۲۰,۰۰۰ تومان

ادمُن آبو

مترجم: کریم کشاورز

ادمون آبو در ۱۴ فوریه ۱۸۲۸ در دیوز (Dieuze) فرانسه به دنیا آمد. از آثار وی می‌توان توللا (۱۸۵۵)، زناشویی پاریسی (۱۸۵۶)، ژرمن (۱۸۵۷)، سی و چهل(۱۸۵۸) را نام برد.

رمان شهریار کوهسار نگاهی به اوضاع و احوال کشور یونان و فساد همه گیر در آن کشور، در مقطع قرن نوزدهم دارد.

آثار وی اصیل و آکنده از نکات ظریف نیشدار می‌باشد. گوستاو لانسون منتقد ادیبی فرانسوی درباره وی می‌نویسد:

نکته سنجی و شیوه بیان ولتریان را داشت. داستانسرایی لذت بخش و سخن گویی افسونگر بود. در افکارش چالاکی بیش از نیرو و عمق دیده می‌شود.

بستن

سقوط از بلندای آسمان

۳۹,۰۰۰ تومان
لزلی نکا آریما مترجم: سهند درویشی
بستن

داستان یک قول

۳۵,۰۰۰ تومان
سرژ شالاندون مترجم: مهرانگیز شکاردنیار
بستن

پرنده باز

۵۶,۰۰۰ تومان
ویلیام وارتن مترجم: سحر رضاسلطانی
بستن

زنی که مهم نبود

۲۵,۰۰۰ تومان
سونیا پرنل مترجم: محمد همتیان | محسن استاجی
بستن

شاهنامه فردوسی (۲جلدی)

۱۶۰,۰۰۰ تومان
فردوسی بر اساس نسخه نه جلدی چاپ مسکو
بستن

دختران زیرزمینی کابل

۵۵,۰۰۰ تومان

جنی نوردبرگ

مترجم: آیسان شموسی

زندگی پنهان دختران افغانستان در پوشش پسرانه

***بهترین کتاب سال ۲۰۱۴ به انتخاب پابلیشرز ویکلی

***نامزد بهترین کتاب ناداستان سال ۲۰۱۴ به انتخاب گودریدز

فرهنگ مردسالاری در افغانستان به گونه‌ای ا‌ست که تولد پسران را مایۀ سرور و سربلندی می‌دانند و تولد دختران را مایۀ سرشکستگی و نگون‌بختی. آیین «بچَه‌پوشی» حکایت دخترانی است که در برهه‌ای از زندگی خود در لباس پسرانه، پرورش می‌یابند. آزیتا نمایندۀ پارلمان افغانستان است که چاره‌ای ندید جز آنکه چهارمین دخترش را بچَه‌پوش کند و نامش را مهران بگذارد. زهرا نوجوانی ماجراجو است که در گیرودار دوران بلوغ، نمی‌گذارد پدرومادرش دوباره او را به دنیای دخترانه برگردانند. شکریه بعد از آنکه بیست سال بچَه‌پوش بوده است، اکنون ازدواج کرده و سه فرزند دارد.