بستن

در پی فیثاغورث

85,000 تومان
نویسنده: شه پان النسکی مترجم: پرویز شهریاری

کتاب فوق در رابطه با سرگرمیهای ریاضیات و سرگرمیهای علمی می باشد که دارای دو فصل است و هر فصل شامل لطیفه های ریاضی – خاصیتهای جالب عددها و عملهای ریاضی – شکلهای جادویی – آوای دروغین – حدس بزنید – رازهایی از صفحه شطرنج و دومینو – بازیهای ریاضی، سرگرمیها، معماها، تردستیها – فیثاغورثیان – تقویم – عددهای غول و عددهای لی لی پود – خاصیتهای جالب عددها و عملهای ریاضی – ریاضیات در طبیعت جاندار – معماها و پیشگویی‌ها – هندسه صفحه تا شده، نوارها و کف پوشها – دستگاههای محاسبه – مسأله های کم و بیش تاریخی و بازیها، سرگرمیها و معماها می باشد.

بستن

آهنگ زمان

30,000 تومان
کارلو روولی ترجمه: محمدابراهیم محجوب

اين كتاب‌ها فلسفه را ساده نمي‌كنند بلكه از ابهت هراس‌آور فلسفه مي‌كاهند. خواننده ممكن است خواندن اين كتاب‌ها را به اميد يافتن پاسخ‌هاي روشن آغاز كند: پاسخي براي مسئله تنهايي‌اش، چرايي مرگ، منشا ملال و دل‌زدگي... اما انتظار اينكه كتابي با كسي در چند صفحه يا فلان تعداد نكته به ما بگويد چطور زندگي كنيم و چگونه خوشبخت شويم، در واقع يك جور انكار مسئوليت شخصي انسان است. پاسخي قطعي و ابدي كه مناسب حال همه كس باشد وجود ندارد. كتاب‌هايي كه چنين مدعاهايي دارند قطعا فريبكارند. كتاب‌هاي اين مجموعه نسخه نمي‌پيچند و سياهه‌اي از اعمال نيك و بد پيش روي شما نمي‌گذارند؛ بلكه مي‌خواهند به فهم بهتر زندگي و پرسش‌ها و تجربه‌هايمان كمك كنند؛ چراغي بيفروزند تا در اين اتاق تاريك زندگي و در لحظات دشوار، در كمان از پرسش‌هاي بي‌پايان انساني روشن‌تر شود، بدانيم فيلسوفان و حكيمان جهان به اين پرسش‌ها چطور فكر كرده‌اند: تا با فهم دقيق‌تر و ديدي بازتر بتوانيم در زندگي‌مان تصميم بگيريم، مسئوليت تصميم‌مان را شجاعانه بر عهده بگيريم و با عواقب تصميم‌هايمان آگاهانه روبرو شويم.

بستن

تولد دوباره زمان

49,000 تومان
پروفسور لی اسمولین ترجمه: سحر عرب زاده
بستن

جغرافیای درونی زنان

20,000 تومان
ناتالی انگیر ترجمه: ماندانا ارفع
بستن

لئوناردو داوینچی از آغاز تا پایان

28,000 تومان

ترجمه: ماجده مطلبی

لئوناردو داوینچی را بزرگ‌ترین نقاشان می‌دانند، بزرگ‌ترین مخترعان، بزرگ‌ترین پزشکان. سر هر علمی را که بگیری به او می‌رسد. او کسی بود که همعصران قرون وسطایی‌اش را از رخوت انزوا و کلیشه‌ها بیرون کشید و به سوی تفکرات مدرن رهنمون کرد. جهان در نور او رنسانس را تجربه کرد و به جایی بهتر بدل شد.

بستن

زندگی در مرگ

73,000 تومان

سو بِلَک

ترجمه: راضیه خشنود

ما از مرگ دوری می‌کنیم، نادیده‌اش می‌گیریم و از حرف زدن درباره‌اش پرهیز می‌کنیم. گویی اگر حرفش را بزنیم تشویقش کرده‌ایم. در هیئت دروگری شوم و منادی رداپوش به تصویرش می‌کشیم. ولی مرگ می‌تواند آرام و بخشنده نیز باشد و چه بخواهیم چه نخواهیم گریزناپذیر است، پس بهتر است بیشتر درکش کنیم. سو بِلَـک هر روز با مرگ روبه‌رو می‌شود. این استاد آناتومی و انسان‌شناسِ پزشکی‌قانونی، در آزمایشگاهش، در صحنه‌های جرم، قتل و قطع‌عضو و هنگام بررسی مرگ‌و‌میرهای جمعیِ ناشی از جنگ، حادثه یا بلایای طبیعی روی اجساد و بقایای فانی تمرکز می‌کند. او در این کتاب از چهره‌های بی‌شمار مرگ، که به‌خوبی می‌شناسد، پرده برمی‌دارد و توضیح می‌دهد که علم چه اندازه پیشرفت کرده و از کارش چه چیزهایی آموخته است. انتظار داریم کتابی با موضوع مرگ غم‌انگیز یا هولناک باشد، اما کتابِ زندگی در مرگ نه غم‌انگیز‌ست نه هولناک. روایت‌های این کتاب به‌اندازۀ بهترین رمان‌های جنایی جذابند، هم تراژدی هستند هم طنز. با ‌‌اینکه چیزهای زیادی در‌بارۀ مرگ هست که برای ما ناشناخته باقی خواهند ماند، سو بِلَـک به‌عنوان یک شاهد خبره‌، آگاه‌ترین، مطمئن‌ترین و قانع‌کننده‌ترین راهنما برای عبور از آخرین مرز زندگی‌ست.

سو بِلَـک یکی از کالبدشناسان و انسان‌شناسان قانونی پیشرو در جهان است. مهارت‌ او در حل بسیاری از پرونده‌های جناییِ مهم حیاتی بوده است. وی در سال 1999 انسان‌شناس‌ قانونی ارشد در پروژۀ تیم پزشکی قانونی بریتانیا برای تحقیقات جنایات جنگی در کوزوو بود. پس از سونامی سال 2004 از اولین دانشمندان پزشکیِ قانونی بود که برای کمک به تشخیص هویت اجساد به تایلند سفر کرد. او در سال 2016 موفق به دریافت نشان امپراتوری بریتانیا برای خدماتش در انسان‌شناسی قانونی شد.

بستن

برگزیده قانون در طب حکیم ابوعلی سینا

79,000 تومان
حکیم ابوعلی سینا گزینش و ترجمه: لطیف راشدی

حكيم و فيلسوف بزرگ ابوعلي سينا (پزشک، رياضي دان، منجم، فيزيك دان، شيمي دان، جغرافي دان،شاعر و…) در سال 359 هـ.ش در بخارا متولد و در سال 416 هـ.ش در همدان درگذشت. كتاب القانون في الطب يكي از بزرگترين آثار وي در زمينه پزشكي است كه در گذشته به عنوان تنها كتاب مرجع توسط دانش وران اين رشته، استفاده مي شده است. مترجم كوشيده است خلاصه اي مفيد از اين كتاب حجيم را به فارسي روان جهت استفاده ي عموم مردم ترجمه كند.

بستن

در جستجوی اسپینوزا: شادی٬ غم و مغز حساس

60,000 تومان
آنتونیو داماسیو ترجمه: تقی کیمیایی اسدی

آنتونیو داماسیو (پرتغالی: António Damásio) یک عصب‌شناس پرتغالی-آمریکایی است. او در حال حاضر استاد علوم عصب‌شناسی، روانشناسی و فلسفه در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و یک استاد قراردادی در مؤسسه Salk است. داماسیو ریاست مؤسسه مغز و خلاقیت را بر عهده دارد و چندین کتاب تألیف کرده‌است. جدیدترین آن‌ها؛ ساخت مغز آگاه (۲۰۱۰) بررسی رابطه بین مغز و آگاهی است. پژوهش‌های داماسیو در علوم اعصاب نشان داده‌است که احساسات نقش اساسی در شناخت اجتماعی و تصمیم‌گیری ایفا می‌کنند.

بستن

خطای دکارت : هیجان، استدلال و مغز انسان

60,000 تومان
آنتونیو داماسیو ترجمه: تقی کیمیایی اسدی

آنتونیو داماسیو (پرتغالی: António Damásio) یک عصب‌شناس پرتغالی-آمریکایی است. او در حال حاضر استاد علوم عصب‌شناسی، روانشناسی و فلسفه در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و یک استاد قراردادی در مؤسسه Salk است. داماسیو ریاست مؤسسه مغز و خلاقیت را بر عهده دارد و چندین کتاب تألیف کرده‌است. جدیدترین آن‌ها؛ ساخت مغز آگاه (۲۰۱۰) بررسی رابطه بین مغز و آگاهی است. پژوهش‌های داماسیو در علوم اعصاب نشان داده‌است که احساسات نقش اساسی در شناخت اجتماعی و تصمیم‌گیری ایفا می‌کنند.

زندگی پنهان ذهن

56,000 تومان
ماریانو سیگمان ترجمه: ماندانا فرهادیان

چگونه در طی اولین روزهای زندگی‌مان به ایده‌ها شکل می‌دهیم؟ چگونه رؤیا می‌بینیم و تصور می‌کنیم؟

چرا احساسات و هیجانات خاصی داریم؟

مغزمان چگونه تغییر می‌کند و ما همراه با آن چگونه تغییر می‌کنیم؟

تصورمان چگونه در مورد خوب و منصف بودن خیلی زودتر از آنچه فکر می‌کنیم رشد می‌کند؟

زندگی پنهان ذهن از حوزه‌های فیزیک، ریاضیات، فلسفه، پزشکی، زیست‌شناسی، روانشناسی، مردم‌شناسی، زبان‌شناسی و همچنین آشپزی، شعبده‌بازی، شطرنج، موسیقی، ادبیات و هنر بهره می‌گیرد تا نشان دهد که علوم اعصاب چگونه در زندگی به‌خدمت ما در می‌آید، و عیان می‌کند که چگونه بی‌کرانگی نورون‌های درون مغزمان نحوهٔ ادراک و احساس و استدلال و ارتباط ما را می‌سازند.

ماریانو سیگمان، دانشمند فیزیک‌خوانده‌، از چهره‌های بین‌المللیِ پیشرو در علوم اعصابِ شناختیِ یادگیری و تصمیم‌گیری است. او که بنیان‌گذار «آزمایشگاه علوم اعصاب یکپارچه» در دانشگاه بوئنوس آیرس است جوایز زیادی را از آن کرده است، از جمله: «جایزهٔ پیشرفت حرفهٔ مرزهای انسانی»، «جایزهٔ ملی فیزیک»، «جایزهٔ پژوهشگر جوان» از کولژ دو فرانس، «جایزهٔ تجزیه ‌و تحلیل داده‌های مقیاس‌پذیر آی‌بی‌ام». او در سال ۲۰۱۶ به عضویت آکادمی پانتیفیکال علوم برگزیده شد.

اگر طبق آنچه امیلی دیکینسن نوشته «مغز عمیق‌تر از دریا باشد»‌، آنگاه کتاب ماریانو سیگمان راهنمایی است عالی بر ورطه‌های کشف‌ناشدهٔ مغز. این کتابِ پرمغز و در عین حال مختصر، سرشار است از استعاره‌هایی روشنگر. همراه این کتاب به سفری بس سرگرم‌کننده به ظرایف و عجایب ذهن انسان می‌رویم. در طی این سفر به بینش‌هایی در مورد مفاهیم ناآشنایی همچون «نبردهای ناآگاهانهٔ درونی»، «خواب‌های واضح»، «مغزهای دوزبانه»، و «نوزادانی که ذهن را می‌خوانند» دست می‌یابیم. همراه با متفکرانی برجسته همچون چامسکی، تورینگ، روسو، افلاطون، سی‌گن و فروید برخی از نظرهایشان را در پرتو آزمایش‌های هوشمندانهٔ سیگمان نظاره می‌کنیم. خواندن این کتاب از آغاز تا پایان بی‌اندازه لذت‌بخش است: کتابی علمی و هیجان‌‌انگیز و مجذوب‌کننده. -- استانیسلانس دوان، استاد روانشناسی تجربی در کولژ دو فرانس

ماریانو سیگمان ما را به سفری باشکوه می‌برد؛ سفری که گسترهٔ فوق‌العاده‌ متنوعی از موضوعات را در بر می‌گیرد، موضوعاتی که عامهٔ مردم و متخصصان را به یک اندازه مجذوب خود می‌کند. -- و. س. راماچاندران، دانشمند برجستهٔ علوم اعصاب

بستن

جایگاه انسان در گیتی : درک وجود عظیم و آشفته ما

32,000 تومان
پل ام. ساتر ترجمه: واروژان هارطون

پل ام. ساتر یک اخترفیزیکدان است که شما را در یک تور گردشگری ژرف اما قابل درک از گیتی همراهی می‌کند و با لحنی دوستانه و آشنا، شور و هیجان غرق شدن در دنیای اخترشناسی را به شما منتقل می‌سازد.

چگونه کهکشان‌هایی که میلیاردها سال نوری از ما فاصله دارند به ما ارتباط می‌یابند؟ آیا خانه ما تنها یک نقطه کوچک آبی شناور در اقیانوسی از تاریکی است؟ پل ام. ساتر در این تور گردشگری گیتی که بسیار بزرگ‌تر از حد تصور می‌باشد، با نشان دادن اینکه جزئی از چنین مکان بزرگ، پیچیده و اسرارآمیز هستیم ما را به شگفتی وامی‌دارد. او با استفاده از قیاس‌ها و زبانی ساده، روح زندگی را به کالبد دانش اخترفیزیک می‌دمد و نشان می‌دهد چگونه ذرات، نیروها و میدان‌ها دست به دست یکدیگر می‌دهند تا بزرگ‌ترین نمایش کیهانی را اجرا نمایند. بی‌شک این کتاب برای کسانی که به آسمان پر ستاره شب خیره شده‌اند و به جایگاه انسان در این منظره بزرگ و با شکوه اندیشیده‌اند، راهنمایی ارزشمند خواهد بود.

بستن

نقطه آبی کمرنگ

38,000 تومان
کارل سیگن ترجمه: شهریار رضانیا

کارل سیگن، پروفسور ستاره‌شناسی و علوم فضایی و مدیر آزمایشگاه مطالعات سیاره‌ای در دانشگاه کرنل بود. وی در هدایت برنامه فضایی آمریکا نقشی محوری داشت. او از دهه‌‌ی 1950 مشاور و راهنمای ناسا بود، فضانوردان آپولو را قبل از پروازهای‌شان توجیه می‌کرد و نیز در سفرهای اکتشافی سفینه‌های مارینر، مارینر، وایکینگ، وُیجر و گالیله به سیاره‌ها همکاری داشت. دکتر کارل سیگن برای تلاش‌هایش، مدال‌های دستاورد فوق‌العاده علمی و دو بار مدال خدمات برجسته برای عموم و همین‌طور جایزه دستاورد آپولو و نام‌گذاری سیارک 2709 سیگن به اسم وی، نایل شد. او هم‌چنین نشان جان اف. کندیِ علوم فضانوردی انجمن فضانوردی آمریکا، نشان هفتاد و پنجمین سالگرد کلوپ کاشفان، مدال کنستانتین تسیولکوفسکی از فدراسیون فضانوردان جماهیر شوروی و نشان ماسورسکی از انجمن فضانوردی آمریکا را برای نقش فوق‌العاده‌اش در توسعه علوم سیاره‌ای … به عنوان دانشمند تربیت‌شده در نجوم و بیولوژی دریافت کرد. دکتر سیگن در مطالعه اتمسفرهای سیاره‌ای، سطوح سیاره‌ای، تاریخچه زمین و بیولوژی فرازمینی خدماتی محوری ارائه کرده است. بسیاری از فعال‌ترین دانشمندان سیاره‌ای که اکنون مشغول به‌کارند، دانشجویان و همکاران گذشته و حال حاضر وی می‌باشند. نام و جرقه اولیه کتاب به پیشنهاد کارل سیگن به سازمان ناسا برمی‌گردد توصیف و تشریح بسیار تاثیرگذار کارل سیگن با دیدن عکسی که به نام «نقطه آبی کمرنگ» معروفیت جهانی پیدا کرده است.

بستن

ژن (تاریخ خودمانی)

150,000 تومان
سیدارتا موکرجی ترجمه: حسین رأسی
بستن

سیر زمان

24,000 تومان
کارلو روولی ترجمه: کامیاب تقی زاده

درست مانند خودآگاهی، زمان نیز موضوعی است که هیچ فیلسوف یا فیزیک‌دانی نتوانسته آن را به درستی تشریح کند. در این کتاب موضوع زمان است، اما رووِلّی خودآگاهی را نیز به زمان پیوند می‌دهد تا ماهیت آن را شرح دهد. او می‌پرسد که چرا گذشته را به یاد می‌آوریم، نه آینده را؟ «زمان زود می‌گذرد» یعنی چه؟ زمانی که می‌گذرد به کجا می‌رود؟ این کتاب جذاب نگرش خواننده را به زمان برای همیشه تغییر خواهد داد. کارلو رووِلّی پیچیده‌ترین مفاهیم ریاضی و فیزیک را به ساده‌ترین شکل ممکن برای خواننده بازگو می‌کند. وی از بنیان‌گذاران گرانش حلقۀ کوانتومی است و آثار فراوانی را در زمینۀ فیزیک تألیف کرده است. آثار او به زبان‌های بسیاری ترجمه شده و همواره بازخورد مثبتی از منتقدان و خواننده‌ها دریافت کرد‌ه است. علاوه بر آن کتاب‌هایش جوایز فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند. روزنامۀ گاردین دربارۀ این کتاب می‌نویسند: «سِیر زمان تعمقی ژرف‌تر و پیچیده‌تر است که برخی از پیشرفت‌های اصلی در زمینه‌های فلسفه و فیزیک زمان را توضیح می‌دهد... این کتاب سنت نوشتن مقالات علمی خالی از اصطلاحات تخصصی را، که در سدۀ پیش از بین رفت، ادامه می‌دهد.»

بستن

ابرقدرت های هوش مصنوعی

47,000 تومان
کای-فو لی ترجمه: میرجواد سیدحسینی

امروزه همه‌چیز تغییر کرده است. مقالاتِ مربوط به آخرین نوآوری‌های هوش مصنوعی، صفحات روزنامه‌ها را پر کرده است. تقریبا هر روز چند همایش تجاری درباره استفاده از هوش مصنوعی برای کسب سود بیشتر برگزار می‌شود و دولت‌ها در سراسر جهان برنامه‌های ملی خود را برای استفاده از فناوری منتشر می‌کنند. ناگهان هوش مصنوعی به موضوع اصلی گفت‌وگوهای عمومی تبدیل شد که البته دلایل موجهی برای آن وجود دارد.

از زمان نه چندان دوری که تب هوش مصنوعی همه جهان را فرا گرفت، پرسش‌های بسیاری هم برای عموم مردم و البته کارشناسان ایجاد شده است. اینکه هوش مصنوعی به کدام سو می‌رود و در این مسیر انسان را به کجا می‌برد، آیا قرار است انسان را روز به روز بیشتر به رفاه نزدیک کند، در این دنیای سراسر هوشمند و ماشینی جایگاه، تعریف و سرنوشت انسانیت چه می‌شود و بسیاری سوال‌های دیگر.

کای‌‌فو لی در این کتاب شگفت‌انگیز، علاوه بر اینکه نقش چین را به عنوان ابرقدرت هوش مصنوعی و در رقابت با ایالات متحده تشریح می‌کند، می‌کوشد به این پرسش‌ها هم پاسخ دهد. لی دراین‌باره نوشته است: «من پیشگو نیستم که بتوانم آینده هوش مصنوعی را کاملا پیش‌بینی کنم،‌ اما هنگام بررسی این سوالات می‌توانم از تجربه خود به‌عنوان محقق فناوری اطلاعات، مدیر اجرایی فناوری، و سرمایه‌گذار در سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در چین و ایالات متحده، استفاده کنم.

دکتر کای- فولی رئیس و مدیرعامل شرکت سینوویشن ونچرز و رئیس موسسه هوش مصنوعی سینوویشن ونچرز است. سینوویشن، مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری ۱/۷ میلیون دلاری با دو نوع ارز را بر عهده دارد و یکی از شرکت‌های پیشرو در سرمایه‌گذاری است که برای توسعه نسل‌ بعدی شرکت‌های چینی با تکنولوژی بالا مشغول به کار است.

پیش از تاسیس سینوویشن در سال ۲۰۰۹، لی رئیس موسسه گوگل چین بود. او همچنین سمت‌های اجرایی در مایکروسافت، سی.جی.آی و اپل داشته است. لی مدرک لیسانس علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه کلمبیا و دکترای خود را از دانشگاه کارنگی ملون دریافت کرده است.

بستن

سرطان امپراتور بیماری ها

80,000 تومان
سیدهارتا موکرجی ترجمه: گروه مترجمین

موكرجي در اين كتاب تاريخ سرطان را از 4600 سال قبل در مصر شروع مي‌كند. پزشكان آن دوره، به ويژه پزشكان يوناني، كه به مباحث مكانيك سيالات تسلط داشته‌اند، سرطان را ناشي از عدم تعادل سيالات بدن مي‌دانستند. بر اساس گفته‌هاي اين كتاب، سرطان تا 2000 سال، حضوري خاموش در تاريخ داشته تا اينكه مورخ يوناني، هرودوت، از آتوسا ملكه ايران، دختر كوروش كبير و همسر داريوش نام مي‌برد كه در سينه خود يك توده دردناك را حس مي‌كند. اين توده توسط خدمتكار يوناني آتوسا جراحي شده و بيرون آورده مي‌شود؛ عملي كه ظاهرا به طور موقت موفقيت‌آميز بوده است...

انسان از آغاز تا ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد

42,000 تومان
ایان تترسال ترجمه: حامد وحدتی نسب و سرور خراشادی

روایتی جذاب، فشرده و آکادمیک از پیشاتاریخ و تکامل بشر که توسط دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.

خوابگردها

35,000 تومان
آرتور کوستلر ترجمه: منوچهر روحانی

خوابگردها آرتور کوستلر، نام آشنای ماجراها و حوادث علمی در روزگار ما، در این کتاب با قلمی شیوا و جذاب به ترسیم جادة پرفراز و فرود تاریخ نجوم پرداخته است. خوانندگان در این کتاب با نظریه ها، کشفیات و آراء گوناگون دانشمندان علم هیئت و سیر تحول و تکامل این آراء آشنا می گردند. کتاب همچنین مروری کلی بر هیئت بطلمیوس به مثابه جریانی مسلط و دیرپا در عرصة نجوم دارد، که سرانجام با طرح نظریات نیوتن، به این سلطة دیرپا خاتمه داده شد. در یک جمله باید گفت این کتاب گونه ای تاریخ علم است که با نثری شیرین و داستان گونه خواننده را با زندگی و نظریات علمی دانشمندان صاحب نام این عرصه آشنا می سازد.

پرندگان ایران

250,000 تومان
پرندگان ایران با مقدمه اسکندر فیروز چاپ ۱۳۵۴ ۴۱۰ص به همراه تصاویر رنگی چاپ تصاویر و نقشه در شرکت چاپ بلیس انگلستان است نونو اکبند بسیار کمیاب و کلکسیونی بسیار تمیز بدون هیچگونه مهر و امضا جلد سخت زرکوب به همراه کاور و نقشه پراکندگی پرندگان به همراه توضیحات کامل و عکس انواع آنها داری تصاویر رنگی فراوان
بستن

جن شناسی (بر اساس تحقیقات اد و لورین وارن)

46,000 تومان
جرالد بریتل ترجمه: میلاد فرجادنسب

«ادوارد وارن ماینی» (۷ سپتامبر، ۱۹۲۶–۲۳ اگوست، ۲۰۰۶) و «لورن ریتا وارن» (۳۱ ژانویه، ۱۹۲۷ - ۱۸ آوریل ۲۰۱۹)، یک زوج محقق و نویسنده در زمینه مسائل فراطبیعی بودند. ادوارد یا اد سرباز سابق جنگ جهانی دوم از ایالت نوادا درآمریکا و افسر پلیس سابق بود که به صورت خودآموز شیطان‌شناسی آموخت. لورن نیز ادعا می‌کرد که نهان بین و مرتاض است. فیلم‌های سینمایی احضار ۱ واحضار ۲ و راهبه بر اساس کار این زوج ساخته شده‌است.

آنابل

مطابق با وارن، در سال۱۹۷۰، دو هم اتاقی ادعا کردند عروسک دزدیده شده‌شان که توسط روح دختری جوان که نامش آنابل هیگینس است، تسخیر شده‌است. این زوج این عروسک را تحویل گرفتند و به آن دو گفتند که توسط یک غیرمردمی تسخیر شده و آن را در موزه اسرارآمیز (Occult Museum) قرار دادند و فیلم‌های ترسناک احضار و آنابل و آنابل:آفرینش در واقع بر اساس این داستان ساخته شده‌اند.

خانواده پرون

در سال ۱۹۷۱، این زوج در هریس ویل، رود ایزلند، با «خانواده پرون» دیدار کردند که ادعا کردند در خانه‌ای زندگی می‌کنند، که توسط جادوگری که در قرن نوزدهم در آنجا زندگی می‌کرده، تسخیر شده‌است. پس از مطالعه و تحقیق، آن‌ها پی بردند که جادوگری به نام «بتشیبا شرمن» در آنجا نفرین شده‌است و به خاطر همین هر کس که به آنجا می‌آمد، کشته می‌شد و بر اساس آن در سال ۲۰۱۳، فیلم احضار ساخته شد. لورن وارن نیز در مستند تلویزیونی تک‌جلوه پدیدار شد اما در برنامه آمریکای امروز گزارشگر این برنامه به خاطر دلسوزی واقعیت داستان این مستند را پوشاند.

شیاطین

در سال ۱۹۸۱، آرنی جانسون متهم قتل همخانه خود،الن بونو، بود. اد و لورن وارن قبل از این اتفاق با مکالمه با برادر کوچکترش، جانسون فیانسیه فهمیدند که وی شیطان زده بوده، سپس این زوج ادعا کردند که هنگام قتل الن بونو، جانسون جن زده بوده. در محاکمه، جانسون قصد داشت تا ادعا کند گناهکار یا مقصر شیطان زده نبوده ولی ناموفق بود. در سال ۱۹۸۳، کتاب شیطان‌شناسی در کانتکتیکات توسط گرالد بریتل نوشته شد و در آن کتاب تقاضا شد که این سوژه شرح داده شود.

بستن

چگونه گورخر راه راه شد؟

30,000 تومان
لئو گراسه ترجمه: کاوه فیض اللهی

در این راهنمای آموزنده و بامزه به این معماهای تکاملی و واقعیت‌های شگفت‌انگیز دنیای جانوران پاسخ داده می‌شود. خودتان را آماده کنید که هنگام خواندن این کتاب مجذوب و شگفت‌زده شوید و از آن بهتر لذت ببرید.

چرا زرافه گردنی به این درازی دارد؟ چرا گورخر راه‌راه است؟

چرا گلهٔ بوفالوها کمابیش دموکراتیک است اما فیل‌ها دیکتاتوری را ترجیح می‌دهند؟

علت معماری درخشان تپهٔ موریانه‌ها یا پیچیدگی‌های زندگی جنسی کفتارها چیست؟

چرا گورکَن عسل‌خوار طوری تکامل یافته که یکی از مؤثرترین عوامل کشتار جمعی باشد؟

لئو گراسه از بااستعدادترین و آینده‌دارترین طبیعی‌دانان جوان فرانسه است. او که اکنون 29 ساله است زیست‌شناسی تکاملی و روزنامه‌نگاری خوانده است و بیشتر وقتش را صرف ترویج علم می‌کند. در پنج سال گذشته بیش از 700 هزار نفر مشترک کانال یوتیوبی او با نام «زیست‌شناسی کثیف» (DirtyBiology) شده‌اند؛ کانالی که در آن با نگاه طنز به شگفتی‌های حیات می‌پردازد.

بستن

نظم زمان (رازگشایی معمای زمان)

26,000 تومان

کارلو روولی

ترجمه: مزدا موحد

زمان خود ماییم. ما این فضا هستیم، این محوطه­ ای که آثار حافظه درون اتصالات نورون­های ما باز کرده است. ما خاطره­ هستیم. ما دلتنگی هستیم. ما عطش آینده ­ای هستیم که نخواهد آمد.

کارلو روولی فیزیکدان مشهور در این کتاب روشنگر و تسلی­ بخش، علم و فلسفه و هنر را جمع می­ کند تا راز یکی از بزرگترین معماها را بگشاید: معمای زمان.

بستن

مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی‌داند)

49,000 تومان
آتول گاواندی ترجمه: حامد قدیری

روزهای واپسین عمرِ سالمندان و بیماران لاعلاج اغلب در آسایشگاه‌ها و بخش مراقبت‌های ویژۀ بیمارستان‌ها می‌گذرد. پزشکان در این اوضاع درمان‌هایی را پیش می‌برند که مغزهایمان را گیج و منگ می‌کنند و شیرۀ بدن‌هایمان را می‌کشند تا مگر شانس نصفه‌ونیمه‌ای برای زنده‌ماندن به ما بدهند؛ و در آخر افسوس می‌خوریم که همان اتفاقی افتاد که نباید. پزشکی مدرن به چیزی جز درمان فکر نمی‌کند، اما مرگ درمان ندارد. این مسیر نه‌تنها بیماران و اطرافیانشان بلکه خود پزشکان را هم دچار بحران‌های روحی متعددی می‌کند. آتول گاواندی، جراح و نویسندۀ آمریکایی، در این کتاب داستان‌های زیادی از بیماران و پزشکانی می‌گوید که گرفتار این موقعیت‌ها بوده‌اند و سرانجام تسلیم مرگ شده‌اند. گاواندی این تجربه‌ها را بررسی می‌کند تا ریشۀ ناتوانی پزشکی مدرن در مواجهه با مرگ را بیابد و راه‌هایی را به بیماران و پزشکان پیشنهاد دهد که چگونه نگاهی تازه به وظیفۀ پزشکی داشته باشند و روزهای واپسین را بگذرانند.

بستن

فضا-زمان و فراتر از آن

35,000 تومان
باب توبن و آلن وولف ترجمه: نرگس سعیدی شاد

اين کتاب يکي از مهمترين کتابهاي چاپ شده در زمينه تئوري هاي علمي کيهاني و طبيعت و ذات آگاهي و هوشياري است فضا-زمان و فراتر از آن کتابي است جذاب، که به تازگي با دانش روز بروزرساني شده و حاوي تصاويري قابل درک براي ارائه تفسيري روشن و واضح است. هدف اين کتاب متصل ساختن جديدترين نظريه هاي علمي به حکمتي است که در طي هزاران سال به دست آمده، تا توضيحي باشد بر آن چيزي که قابل توضيح نيست.