بستن

طراحی اشیا آینده

۳۹,۰۰۰ تومان
دانلد آ. نورمن مترجم: جهانبخش سادگی راد
بستن

واقعیت ناپیدا

۴۰,۰۰۰ تومان
کارلو روولی مترجم: علی شاهی

آیا تا به حال کسی این شجاعت را داشته که داستان کوانتوم‌ها را از یونان باستان شروع کند؟ یا این داستان پیچیده را چنان ساده روایت کند که برای فهمش تنها به توانایی خواندن نیاز باشد؟

کارلو روولی از یونان باستان، از همان آغاز دانش، شروع می‌کند و پله‌پله پیش می‌آید: از اتم‌های دموکریتوس و صورت‌های مثالی افلاطون و ارسطو تا دایره‌های بطلمیوس و دنیای دانته، از آونگ گالیله و ماه نیوتن تا امواج فارادی و معادلات ماکسول، از نسبیت اینشتین و عدم قطعیت هایزنبرگ تا سیاهچالهٔ ویلر و اطلاعات هاکینگ. این سفری است به دنیای جذاب فیزیک از اتم‌های آغازین جهان تا نظریهٔ اطلاعات، با زبانی چنان ساده که گاه خواننده با تردید به خود می‌گوید: «آیا همه‌اش همین است؟ همین قدر ساده؟»

نگران نباشید. روولی یکی از بزرگ‌ترین فیزیکدانان زندهٔ جهان است و در داستانی که برای شما روایت می‌کند، خودش هم نقش دارد. واقعیت ناپیدا روایتی دست اول از فیزیک معاصر است با نثری جذاب و درخشان.

دانشمندان او را استیون هاکینگ جدید می‌نامند.

– مجلهٔ تایمز

زبان شاعرانهٔ روولی، وضوح اندیشه‌اش و اشتیاقش به علم و تاریخ آن، کتابی لذت‌بخش و شگفت‌انگیز پدید آورده است.

– بوک‌لیست

بستن

تکامل انسان

۳۵,۰۰۰ تومان
بستن

بیماری کرونا ( کُوید ۱۹)

۵۱,۰۰۰ تومان
مؤلفین: دکتر حسن اکبری و ملیحه رمضانی
بستن

طراحی برای دنیای واقعی

۸۵,۰۰۰ تومان
ویکتور پاپانک ترجمه: علی مزارعی و علیرضا اژدری
بستن
بستن

شش بال (مردان علم در رنسانس)

۱۵۰,۰۰۰ تومان
جرج سارتون ترجمه: احمد آرام

جورج سارتن نویسنده‌ کتاب معروف «تاریخ علم» در کتاب «شش بال» نارسایی و ناتوانی علم را در انسانی ساختن روابط بشر و نیاز فوری انسان را به نیروی ایمان چنین بیان می‌کند:

«علم در بعضی زمینه‌ها ترقیات شگفت‌ کرده است ولی در زمینه‌های دیگر مثلا سیاست ملی یا بین‌المللی که مربوط است به روابط افراد انسان با یکدیگر، هنوز خود را ریشخند می‌کنیم».

جورج سارتن اعتراف می کند که ایمانی که مورد نیاز انسان است ایمان دینی و مذهبی است. او درباره‌ نیاز انسان به مثلث «دین و علم و هنر» چنین می گوید:

«هنر، زیبایی را آشکار می سازد و همین جهت مایه‌ شادی زندگی می شود. دین محبت می‌آورد و موسیقی زندگی است. علم با حق و راستی و عقل سر و کار دارد و مایه‌ هوشیاری نوع بشر می شود. به هر سه اینها نیازمندیم.

هم به هنر، هم به دین، هم به علم.

علم به صورت مطلق برای زندگی لازم است ولی هرگز به تنهایی کافی نیست».

بستن

ژن خودخواه

۷۰,۰۰۰ تومان
ریچارد داکینز ترجمه: دکتر شهلا باقری
بستن

قرن جراحان

۱۲۰,۰۰۰ تومان
ژارگن توروالد ترجمه: دکتر علیرضا میناگر