بستن

کیمیاگر

28,500 تومان
پائولو کوئلیو ترجمه: یولاند گوهرین

کیمیاگر تلاش های یازده ساله نویسنده برای رسیدن به اکسیر جوانی است. ولی پس از قبول شکست در یافتن اکسیر جوانی، مسئله برای نویسنده به امری نمادین تبدیل می شود و حاصل آن کتاب پیش رو. حاصل این غوغا و تلاش بدانجا ختم می شود که اکسیر را باید در روح خود بیابیم؛ فقط هنگامی حقیقتی را می پذیریم که نخست در ژرفای روحمان انکارش کرده باشیم. نباید از سرنوشت خود بگریزیم، زیرا دست خداوند بی نهایت سخاوتمند است.

بستن

سفیدبرفی باید بمیرد

78,000 تومان
نله نویهاس ترجمه: مهشید میرمعزی

شامگاه سپتامبرِ یازده سال قبل در دهکده کوچکی در حومه فرانکفورت، دو دختر هفده‌ ساله بدون بر جا گذاشتن هیچ رد و نشانی ناپدید می‌شوند. دادگاه بنا بر شواهد و مدارک توبیاسِ بیست‌ساله را در مورد قتل لورا و دوست زیبایش، استفانی، که سفید برفی هم نامیده می‌شود، مجرم تشخیص می‌دهد. توبیاس پس از گذراندن دوران محکومیت به خانه برمی‌گردد. اما تاریخ تکرار می‌شود. دختر زیبای دیگری ناپدید می‌شود. آیا پلیس این بار قادر به نجات جان قربانی خواهد بود. نله نویهاس ، نویسنده این اثر را پادشاه جنایی‌نویسان لقب داده‌اند و آثارش همواره در رده پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشته‌اند و اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری بر اساس آن‌ها ساخته شده است.

بستن

تتبعات (گزیده)

45,000 تومان
مونتنی ترجمه: احمد سمیعی (گیلانی)
بستن

ماجرای ناپدیدشدن استفانی ملر

110,000 تومان

ژوئل دیکر

ترجمه: آریا نوری

کتاب ماجرای ناپدیدشدن استفانی ملر جدیدترین اثر خالق پروندۀ هری کِبِر و پروندۀ بالتیمور است.

دربارۀ داستان :

سی‌ام ژوئیه ۱۹۹۴، اورفه‌آ، شهری کوچک و آرام در ایالات متحده جنایتی هولناک باعث بهت و حیرت مردم شهر می‌شود. شهردار، همسر و فرزندش را در خانه‌شان به قتل رسانده‌اند. زنی جوان که به‌نظر می‌رسد شاهد قتل‌ها بوده نیز با شلیک دو گلوله به قتل رسیده است. جس روزنبرگ و دِرِک اسکات، از اعضای پلیس ایالتی، مسئولیت تحقیق درمورد پرونده را به‌عهده می‌گیرند. آنها که انگیزه‌های زیادی برای اثبات خود دارند، موفق می‌شوند تا با مدارکی محکم، قاتل را شناسایی کرده و مورد تحسین همۀ شهر قرار بگیرند. اوایل تابستان ۲۰۱۴: بیست سال از آن زمان سپری شده است. روزنامه‌نگار جوانی به نامِ استفانی مِلِر به‌سراغ جس روزنبرگ آمده و با ارائۀ مدارکی محکم، به جس روزنبرگ ثابت می‌کند که بیست سال پیش، آنها قاتل را اشتباهی دستگیر کرده‌اند. کمی بعد، استفانی در شرایطی مشکوک ناپدید شده و هیچ‌کس ردی از او پیدا نمی‌کند. چه اتفاقی برای استفانی مِلِر رخ داده است؟ او پی به چه رازی برده بود که باید از صحنه حذف می‌شد؟ شب سی‌ام ژوئیه ۱۹۹۴، به‌راستی چه اتفاقاتی در اورفه‌آ رخ داد؟

نظرات درمورد کتاب ماجرای ناپدیدشدن استفانی ملر :

نویسندۀ «پروندۀ هری کِبِر» یک بار دیگر توانایی مثال‌زدنی خود را در خلق تعلیق در داستان نشان داده است. (اکتوآلیته) رمان جدید ژوئل دیکر تاحدی حال‌وهوایی پلیسی دارد و ماجرای آن در شهری کوچک در ایالات ‌متحده رخ می‌دهد. شخصیت‌های اصلی داستان باید پرونده‌ای را از نو بررسی کنند که بیست سال پیش فکر می‌کردند آن را بسته‌اند. (کالچرباکس) خالق «پروندۀ هری کِبِر» با تریلری جدید به دنیای ادبیات بازگشته. تریلری که همه را انگشت‌به‌دهان خواهد کرد. (ژورنال دو کِبِک) ژوئل دیکر پس از خلق «پروندۀ هری کبر»، یک بار دیگر توانایی خود را در روایت چندزمانی به تصویر کشیده است. (لوموند) روایت داستانی این کتاب به‌اندازه‌ای قوی‌ست که ژان ژاک آنو از همین الان به فکر تهیۀ سریالی از آن افتاده است. (لوپوان)

وقتی برای زندگی و وقتی برای مرگ

17,500 تومان
اریش ماریا رمارک ترجمه: شریف لنکرانی

این اثر روایتی است از یک سرباز که در میانه ناامیدی‌ها و سرخوردگی‌های ناشی از جنگ، تنها راه نجاتش را روی آوردن به عشق می‌یابد. در توصیف کتاب «وقتی برای زندگی و وقتی برای مرگ» آمده: «این کتاب رمان گیرایی است که گوشه‌ای از جنگ جهانی دوم را نشان می‌دهد. این رمان داستان انسان‌هایی که سرباز می‌شوند نیست، بلکه داستان سربازانی است که به تاثیر اکسیر جنگ و مرگ، غرور و جاه‌طلبی خود را از دست می‌دهند و دوباره انسان می‌شوند. توفیق قهرمانان این داستان که می‌توانند در بحبوحه جنگ از لذت عشق و زندگی برخوردار شوند، نشانه قدرت روحی انسان در مقابله با افکار مربوط به شکست کامل خویش است.» ارنست، شخصیت اول داستان، بعد از دو سال خدمت در ارتش روسیه، زمانی که به زادگاهش بازمی‌گردد با صحنه‌ای روبه‌رو می‌شود که باورش برای او سخت است: خانه‌ای ویران شده و والدینی که در هیچ کجا نشانی از آن‌ها نمی‌یابد. حتی همسایه‌ها هم از این‌که چه اتفاقی ممکن است برایشان افتاده باشد بی‌خبرند. در روزهای پایانی مرخصی، ارنست به یکی از دوستان دوران کودکی خود به نام الیزابت برمی‌خورد و شباهت‌های زیادی بین خود و او می‌یابد. هر دو در دنیایی گرفتار شده‌اند که البته مانند بسیاری از انسان‌های اطراف خود، در ساخت آن نقشی نداشته‌اند. با این حال، در دوران جنگ، یافتن نشانی از عشق خود می‌تواند دنیایی جدید را برای ارنست بسازد. در سراسر داستان، مخاطب با تصویرسازی‌های نویسنده از ارنست روبه‌رو می‌شود؛ شخصیتی جوان که طبق توصیف‌های داستان، بر اثر فشاری که جنگ بر او وارد کرده، کمی شکسته شده و میانسال به نظر می‌رسد. در زمانی که ارنست در حال جست‌وجوی والدین خویش است با انسان‌های زیادی روبه‌رو می‌شود. تقریبا هر شخصی به دنبال دوست یا آشنای خود است و افراد بی‌گناه زیادی در این بین کشته شده‌اند. یکی از نکات جالب در این داستان ورود شخصیت‌ اصلی داستان به ذهن افرادی است که هر یک به نوعی سرگردان شده‌اند. این‌گونه است که او با چهره واقعی انسان‌ها، بدون نقابی بر صورت، آشنا می‌شود و انسان‌های اطرافش را صادق و یک رنگ می‌بیند؛ زیرا جنگ توان هرگونه فخر فروختن و خودنمایی را از آن‌ها گرفته است.

این نویسنده در داستانش حقیقت بشر را در بدترین حالتش نشان می‌دهد و مخاطب را بدین باور می‌رساند که ظلم و خشونت، به بخش خاصی از انسان‌ها تعلق ندارد و دارای زبانی جهانی است.

بستن

پیدایت کردم

55,000 تومان
لیزا جوئل ترجمه: آرش فراست

عروسي جوان، مادري مجرد و تنها، و مردي كه حافظه‌اش را از دست داده و هويت‌اش مشخص نيست. ساري (در جنوب شرقي انگلستان): فقط سه هفته از ازدواج ليلي مونروز مي‌گذرد. شبي كه شوهرش از محل كار به خانه بازنمي‌گردد، او خود را تنها و درمانده در كشوري مي‌يابد كه هيچ‌كس را در آن نمي‌شناسد. يورك‌شر شرقي: آليس ليك در ساحل جلوي خانه‌اش با مردي غريبه روبه‌رو مي‌شود؛ مردي كه نام خود را فراموش كرده و نمي‌داند آن‌جا در ساحل به مي‌كند. برخلاف آنچه عقل سليم حكم مي‌كند، آليس مرد را به خانه خود دعوت مي‌كند. اما او كيست و آليس چگونه مي‌تواند به مردي كه فراموشي گرفته است اعتماد كند؟ داستان‌نويسي ليزا جوئل از نظر احساسي چنان باورپذير است كه خواننده ناگزير با زندگي شخصيت‌هاي آن درگير مي‌شود. اين رمان كه هم پليسي و دلهره‌آور و هم عاشقانه است، شما را شيفته خود مي‌كند.

بستن

توپ های ماه اوت؛ روایت نخستین ماه جنگ جهانی اول

100,000 تومان
باربارا تاکمن ترجمه: محمد قائد

توپ‌های ماه اوت درباره‌ی اولین ماه جنگ جهانی اول است که در اوت ۱۹۱۴ آغاز شد و چهار سال ادامه یافت. تاکمن در این کتاب جزئیاتِ دقیق و رویدادها و تصمیم‌هایی را شرح داده است که به جنگ انجامیدند. او همچنین در سرگذشت و اندیشه‌ی مردانی که جنگ را رقم زدند تأمل کرده و آنچه را در کابینه‌ها و ستادها و جبهه‌ها می‌گذشت روایت کرده است. باربارا تاکمن در ۱۹۶۳ برای توپ‌های ماه اوت جایزه‌ی پولیتزر گرفت. این کتاب حتی با استقبال کسانی مواجه شد که علاقه‌ی چندانی به خواندن تاریخ نداشتند. جان اف. کندی، رئیس‌جمهور پیشین امریکا، به همکارانش پیشنهاد می‌کرد توپ‌های ماه اوت را بخوانند.

بستن

عصر معجزه ها

42,000 تومان
کارن تامپسون واکر ترجمه: هانیه بیگی
بستن

سرگذشت حاجی بابا اصفهانی

165,000 تومان
جیمز موریه ترجمه: میرزا حبیب اصفهانی با مقدمه سید جلال الدین حسینی

چاپ حاضر تنها چاپ جدید از این کتاب است که جلد سوم آن، حاجی بابا در لندن را در بر دارد.

بستن

شور زندگی

75,000 تومان
ایروینگ استون ترجمه: ابوالحسن تهامی

شور زندگی، روایت زندگی ونسان ون‌گوگ است. تاکنون هیچ نقاشی همچون ون‌گوگ چنین برانگیختۀ قدرت خلاقه ویرانگر خود نبوده است و هرگز طغیان درونی خلاقیت بدین‌گونه او را از رسیدن به سرخوشی و نیک‌بختی باز نداشته است. ونسان ون‌گوگ هنرمندی نابغه بود و زندگی‌اش، کشمکشی وقفه‌ناپذیر با فقر و نومیدی و جنون.

شور زندگی، فضای پاریس پساامپرسیونیستی را ماهرانه به تصویر می‌کشد و رهیافت ون‌گوگ به جهان هنر و فرآیند تحول او را باز می‌آفریند. در این کتاب، زندگی ون‌گوگ نه‌تنها در جایگاه یک نقاش مطرح بلکه به‌عنوان شخصیتی یگانه روایت می‌شود که تمام عمر خود را در سختی و مرارت اما سرشار از حب حیات سپری کرد و از این‌رو سرگذشت او به رمانی سرشار از احساسات عمیق انسانی و شگفتی‌های زندگی بدل شده است.

بستن

پترزبورگ

98,000 تومان
آندری بلی ترجمه: نازلی اصغرزاده

رمان کمتر خوانده شده‌ی «پترزبورگ» شاهکار آندری بلی نویسنده‌ی نامدار روس را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین نمونه‌های مدرنیسم ادبی در ابتدای قرن بیستم به شمار آورد. ناباکوف این اثر را به عنوان یکی از چهار رمان مهم قرن بیستم می‌ستود. رمانی که شهر سن پترزبورگ در آن نه تنها بستر داستان که خود یکی از قهرمانان داستان است. سن پترزبورگ در این جا همان نقش اسرارآمیز و انکار ناشدنی‌ای دارد که دوبلین برای جویس و پاریس برای بالزاک ایفا می‌کنند.رمان تصویری است جذاب و بی‌بدیل از طرح ترور یک نماینده‌ی دومای روسیه.

«پترزبورگ» یکی از چهار شاهکار بزرگ منثور قرن بیستم

بستن

دزیره

65,000 تومان
آن ماری سلینکو ترجمه: ایرج پزشکزاد

آن‎ماری سلینکو در اول سپتامبر ۱۹۱۴ در شهر وین که امروزه متعلق به کشور اتریش است به دنیا آمد. او زمانی که از دانشگاه وین در رشته تاریخ فارغ التحصیل شد، شروع به کار خبرنگاری و نویسندگی سیاسی برای مجله‎‌ای فرانسوی کرد. یک ماموریت کاری به ژنو باعث آشنایی او با دانشجویی دانمارکی به اسم "ارلین کریستینسن" می‎شود، که این آشنایی عاشقانه یک سال بعد منجر به ازدواج آن‎ها می‎شود و آن‎ماری سلینکو به همراه همسر خود برای زندگی به دانمارک می‌رود.

در ۱۹۳۷ زمانی که آن بیست ساله اولین رمان خود با نام «من دختر زشتی بودم» را منتشر کرد و در همان زمان به ۱۲ زبان ترجمه شد.

در جنگ جهانی دوم، دانمارک، توسط آلمان اشغال شد و به دلیل فعالیت‏های سیاسی، آن‏ماری سلینکو و همسرش بارها توسط سازمان اطلاعات و جاسوسی آلمان که آن زمان توسط هیتلر اداره می‎شد تهدید شدند و به همین دلیل با قایق ماهیگیری به سوئد مهاجرت کردند.

او پس از مهاجرت و اواخر جنگ جهانی باز به فعالیت‎های سیاسی خود ادامه داد و این بار به عنوان مترجم با سازمان صلیب سرخ همکاری کرد و برای آزادی تعداد بسیاری از زندانیان اردوگاه مرگ تلاش کرد. و همچنین در کنار همسرش در پست‎های مختلف دیپلماتیکی در لندن، پاریس و کوپنهاگ شروع به فعالیت کرد.

او در سوئد با سازمان برنادوت و یکی از نوادگان دزیره آشنا شد و وقتی داستان خیانت ناپلئون بناپارت را از زبان او شنید مشتاق به نوشتن این داستان شد، او پس از جمع آوری اطلاعات بسیار شروع به نوشتن کرد. این رمان دزیره کتابی تاریخی است که اتفاقات آن زمان را در غالب یک داستان عاشقانه و جذاب بیان کرده. در این رمان می‎توان به خوبی ناپلئون بناپارت شناخت تمام عطوفت، خشونت، جاه‌طلبی و ضعف‎های او را دید بدون آنکه مانند دیگر کتاب‏های تاریخی از او اسطوره‎ای ساخته شده باشد.

این کتاب با زبانی ساده و صمیمی بیان نوشته شده است، این ساده نویسی باعث شد تا خوانندگان آن به خوبی بتوانند با این رمان ارتباط برقرار کنند و این کتاب پس از چاپ به زبان‎های مختلف ترجمه شود و به عنوان ده رمان برتر جهان معرفی شود. نکته جالب درباره‌ی این داستان در نوع نگارش آن است. رمان به زبان اول شخص است و به‌گونه‎ای نوشته شده که انگار دفترخاطرات دزیره را که هرشب اتفاقات روزانه خود را در آن نوشته است می‎خوانیم.

آنچه اين رمان را ممتاز و نظرگیر و ماندگار كرده قطعاً داستان زندگي دزيره كلاري، دختر يك حريرفروش در مارسي نيست كه به مقام ملكه سوئد و نروژ رسيد، آنچه كه به اين رمان ارزش و اهميت مي دهد، زندگينامه ناپلئون يكي از سرشناس ترين و بزرگترين چهره‌هاي تاريخ نه تنها فرانسه بلكه همه‌ی جهان است. شرح حال ساده و به ويژه شرح خصوصيات اخلاقي، روحي، جسمي و بلندپروازي‌هاي ناپلئون است كه با دقت و ظرافت كم نظيري، بدون ادعاي تاريخ نگاري در اين كتاب آمده است. اگر كسي مي خواهد به شخصيت واقعي ناپلئون و خانواده اش پي ببرد، اين كتاب پاسخ‌گوی این انتظار مي تواند باشد.

بستن

خیال کن رفته ام

55,000 تومان
بستن

به تاریکی خواهم رفت

50,000 تومان
میشل مک نامارا ترجمه: میترا دانشور

میشل مک نامارا سالها عمر خود را صرف مصاحبه با قربانیان و بررسی صحنه های جرم قاتل و متجاوزی کرد که تمام ماموران پلیس را گیج و سردرگم کرده بود . در زیر عنوان این کتاب آمده است : تلاش بی وقفه ی یک زن برای پیدا کردن قاتل ایالت طلایی ( کالیفرنیا). این کتاب در فوریه سال 2018 و دو سال بعد از مرگ نویسنده ی آن به چاپ رسید. میشل مک نامارا در سال 2013 مقاله ای در مجله لس آنجلس در مورد یک قاتل سریالی که در آن زمان به نام قاتل ایالت طلایی ( کالیفرنیا ) معروف بود نوشت و بلافاصله بعد از آن هم قرارداد نوشتن یک کتاب در این باره را با انتشارات هارپرکالینز امضا کرد . بعد از اتمام حدود دو سوم از کتاب بود که خانم مک نامارا در سن 46 سالگی و در اثر مصرف اشتباهی دارو در خواب در گذشت. بعد از این اتفاق ، یک خبرنگار و یک نویسنده ی جنایی دیگر با همکاری همسر میشل مک نامارا کار ناتمام او را تکمیل کردند و به مرحله ی چاپ رساندند. جالب اینکه دوماه بعد از انتشار کتاب، شخصی به عنوان قاتل اصلی ایالت طلایی بازداشت شد و مراحل بازپرسی و دادگاه او همچنان در جریان است.

بستن

کفشهای ماهیگیر

95,000 تومان
دست دوم - سالم موریس ل. وست ترجمه: دکتر فریدون منسوبی

در این رمان موریس وست نویسنده آن ضمن داستانی گیرا به بیان ماجراهای پشت پرده دربار پاپ میپردازد و ضصمنا از دیدگاهی خاص مساله حقیقت وجود آدمی را مورد بحث قرار میدهد . کتاب هم داستان است و هم حقایق تاریخی دربار پاپ راشرح میدهد و هم رنگ فلسفی درباره مساله خلقت آدمی دارد.

بستن

عشق و ژلاتو

45,000 تومان
جنا اوانس ولچ ترجمه: مینا عابدی
بستن

چرخ زمان؛ شکار بزرگ؛ بخش دوم: رشته‌ای نو در الگو

95,000 تومان
رابرت جردن ترجمه: بهرنگ مافی

چرخ زمان، چیزی بیش از یک داستان ساده است. خواننده در همراهی با قهرمانان داستان، می‌بیند که چطور در کوران حوادث، می‌تواند با تکیه بر توانایی‌های خود، برناامیدی غلبه کند. درمی‌یابد که هیچ کس خوب یا بد مطلق نیست؛ و این انتخاب ماست که بتوانیم با غلبه بر وسوسه‌های تاریکی، در راه نور قدم برداریم ، می‌آموزد که گاه افراط در نفرت از تاریکی و پندار غلط در تشخیص راه درست، خود موجب تباهی و گمراهی است. درمی‌یابد که کسی نمی‌تواند و نباید از زیر بار مسئولیتش شانه خالی کند؛ هرچند این مسئولیت، به سنگینی کوه باشد و مرگ در برابر آن ، به سبکی پر. می‌بیند که گاه برای هدف والاتر از زندگی باید جنگید و جان خود را فدا کرد و می‌آموزد که مرگ، هر اندازه که خوفناک باشد، باید ایستاده با آن روبه رو شد. در گردش چرخ زمان آغاز و پایان مفهومی ندارد. ولی این یک  آغاز است.

بستن

آهنگ زمان

30,000 تومان
کارلو روولی ترجمه: محمدابراهیم محجوب

اين كتاب‌ها فلسفه را ساده نمي‌كنند بلكه از ابهت هراس‌آور فلسفه مي‌كاهند. خواننده ممكن است خواندن اين كتاب‌ها را به اميد يافتن پاسخ‌هاي روشن آغاز كند: پاسخي براي مسئله تنهايي‌اش، چرايي مرگ، منشا ملال و دل‌زدگي... اما انتظار اينكه كتابي با كسي در چند صفحه يا فلان تعداد نكته به ما بگويد چطور زندگي كنيم و چگونه خوشبخت شويم، در واقع يك جور انكار مسئوليت شخصي انسان است. پاسخي قطعي و ابدي كه مناسب حال همه كس باشد وجود ندارد. كتاب‌هايي كه چنين مدعاهايي دارند قطعا فريبكارند. كتاب‌هاي اين مجموعه نسخه نمي‌پيچند و سياهه‌اي از اعمال نيك و بد پيش روي شما نمي‌گذارند؛ بلكه مي‌خواهند به فهم بهتر زندگي و پرسش‌ها و تجربه‌هايمان كمك كنند؛ چراغي بيفروزند تا در اين اتاق تاريك زندگي و در لحظات دشوار، در كمان از پرسش‌هاي بي‌پايان انساني روشن‌تر شود، بدانيم فيلسوفان و حكيمان جهان به اين پرسش‌ها چطور فكر كرده‌اند: تا با فهم دقيق‌تر و ديدي بازتر بتوانيم در زندگي‌مان تصميم بگيريم، مسئوليت تصميم‌مان را شجاعانه بر عهده بگيريم و با عواقب تصميم‌هايمان آگاهانه روبرو شويم.

بستن

پیر پرنیان اندیش؛ در صحبت سایه (۲جلدی)

390,000 تومان
میلاد عظیمی و عاطفه طیه

مجموعه‌ی «پیر پرنیان‌اندیش» کاری از میلاد عظیمی و عاطفه طیه است. پدیدآورندگان این اثر درباره‌اش چنین می‌گویند: «این کتاب ماحصل چندصد ساعت مصاحبت آزادوار و بی‌آداب و ترتیب با سایه است؛ از خرداد 1385 تا بهار 1391 که آخرین نمونه‌های کتاب را تلفنی با سایه بررسی می‌کردیم. این کتاب البته دربرگیرنده‌ی همه‌ی آنچه در صحبت سایه دیده و شنیده‌ایم نیست؛ نه حجم کتاب چنین اقتضایی داشت و نه روزگار و مصلحت‌سنجی‌های سایه به ما چنان مجالی می‌داد؛ اما هرچه در این کتاب می‌خوانید، شنیده‌ها و دیده‌هایی است مستند به صوت و تصویر و ما از این حیث تا حد وسواس امانت‌دار بوده‌ایم.» گفت‌وگو با سایه، انتقادی و همراه با بحث‌های داغ و گاه تند و تیز بوده و در تنظیم و تدوین کتاب از انتقادها و سخنان پرسشگر صرف‌نظر شده تا خواننده حرف‌های سایه را بخواند. هدف و آرزوی نویسندگان این بوده است که این کتاب به اجمال، تصویری جامع و منسجم از ساحات گوناگون زندگی و شخصیت سایه عرضه کند. بخش بزرگ زندگی و شخصیت سایه البته صبغه‌ی فرهنگی دارد؛ اما سیاست هم حضوری بالنسبه ملایم اما موثر در زندگی او داشته است. وجود تصاویری از دست‌نوشته‌ها و عکس‌هایی از گذر عمر این شاعر بی‌همتا در صفحه‌های پایانی، بر ارزشمندی این اثر افزوده است. «وقتی داشتم سال 45 خانه‌ی کوشکو می‌ساختم، یک کنده‌ای زیر خاک بود، عجیب بود؛ یک کنده‌ی خیلی قطور بود، من هیچ نمیدونستم چه درختیه. اردیبهشت بود، دور این کنده یه پاجوش‌هایی زده بود. بعد که این برگ‌ها بزرگ‌تر شدن، فهمیدم که ارغوانه...» هوشنگ ابتهاج با این مقدمه درباره‌ی سرایش شعر ارغوان در کتاب «پیر پرنیان‌اندیش» سخن می‌گوید؛ سخن گفتنی که بغض و اشک امانش نمی‌دهد. به قول خودش: «نه نمی‌تونم، دیوانه می‌شم، اگه دست بزنی از همه‌جام اشک می‌چکه.» ارغوان! شاخه‌ی همخون جدامانده‌ی من/ آسمان تو چه رنگ است امروز؟/ آفتابی‌ست هوا؟/ یا گرفته‌ست هنوز؟/ من در این گوشه که از دنیا بیرون است/ آسمانی به سرم نیست/ از بهاران خبرم نیست.../ اندرین گوشه‌ی خاموش فراموش شده/ یاد رنگینی در خاطر من/ گریه می‌انگیزد/ ارغوانم آنجاست/ ارغوانم تنهاست/ ارغوانم دارد می‌گرید.../ ارغوان، بیرق گلگون بهار!/ تو برافراشته باش/ تو بخوان نغمه‌ی ناخوانده‌ی من/ ارغوان، شاخه‌ی همخون جدامانده‌ی من! مجموعه‌ی دوجلدی «پیر پرنیان‌اندیش؛ در صحبت سایه» به کوشش میلاد عظیمی و عاطفه طیه، از سوی انتشارات سخن منتشر شده و در اختیار مشتاقان فرهنگ و ادب و هنر قرار گرفته است.

بستن

همسر گمشده

55,000 تومان
آلیسون ریچمن ترجمه: سودابه قیصری

در پراگ قبل از جنگ، روياي دو عاشق جوان با حمله ارتش نازي در هم شكسته شد. سپس، دهه‌ها بعد، هزاران كيلومتر دورتر، در نيويورك، نگاهي گريزناپذير از آشنايي، بين دو غريبه رد و بدل شد... سرنوشت، به لنكا و يوزف شانس دوباره‌اي مي‌دهد. همسر گمشده، آسايش مسحوركننده زندگي در پراگ قبل از اشغال، وحشت اروپاي نازي، انعطاف‌پذيري روح انسان و نيروي خاطره را كاوش مي‌كند. - لمس‌اش كن، تنفس‌اش كن. هرگز رهايت نخواهد كرد. اگر نور آفتاب را كف دستانت قرار دهي، به سايه تبديل مي‌شود. اگر كرم شب‌تاب را در شيشه‌اي بگذاري، مي‌ميرد. اما اگر با بال‌هاي باز عشق بورزي، هميشه نشاط معلق ماندن در پرواز را احساس خواهي كرد.

بستن

به خاطر خواهرم

54,000 تومان
جودی پیکولت ترجمه: پگاه ملکیان

توي اولين خاطره‌م سه سالمه و دارم سعي مي‌كنم خواهرم رو بكشم. بعضي وقت‌ها اين‌قدر واضح يادم مي‌آد كه خارش دستم رو از روي روبالشي و نوك تيز دماغ خواهرم رو كف دستم حس مي‌كنم. هيچ شانسي در مقابل من نداشت، با اين حال باز موفق نشدم. بابام اومد داخل اتاق. بيدار شده بود چيزي بخوره. اون شب خواهرم رو نجات داد. من رو برگردوند توي تختم و گفت: «اين اتفاق ديگه هيچ‌وقت نبايد بيفته.» بزرگ‌تر كه شديم، انگار من وجود نداشتم، مگه توي مسائلي كه به خواهرم ارتباط پيدا مي‌كرد. وقتي روبه‌روم اون سمت اتاق خوابيده بود، نگاش مي‌كردم. سايه بلندي تخت‌هامون رو به هم مي‌رسوند. راه‌هاي پيش روم رو مي‌شمردم: سم ريختن توي غذاش، نگه داشتن سرش زير آب، اصابت صاعقه، و...

بستن

اقتصاد سیاسی ایران (از مشروطیت تا پایان سلسله پهلوی)

59,500 تومان
محمدعلی همایون کاتوزیان ترجمه: محمدرضا نفیسی و کامبیز عزیزی

محمدعلی همایون کاتوزیان متولد ۲۶ آبان ۱۳۲۱ در تهران است. در ایران وی را به نام همایون کاتوزیان و در خارج از ایران به نام هما کاتوزیان نیز می‌شناسند. او اقتصاددان، تاریخ‌نگار، و دانشمند علوم سیاسی و منتقد ادبی است و زمینهٔ تحقیق مورد علاقه‌اش مسائل مربوط به ایران است. وی پس از فراغت از تحصیل از دبیرستان البرز و گذراندن یک سال در دانشگاه تهران، برای خواندن رشتهٔ اقتصاد به انگلستان رفت. کارشناسی خود را در سال ۱۹۶۷ از دانشگاه بیرمنگام گرفت. در سال ۱۹۶۸ کارشناسی ارشدش را از دانشگاه لندن و در سال ۱۹۸۴ دکترایش را از دانشگاه کنت در کانتربری گرفت. در سال‌های بین ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۶ در انگلستان، ایران، کانادا و ایالات متحده اقتصاد درس داد. او در حال حاضر در بخش مطالعات شرقی دانشگاه آکسفورد مشغول به کار است. اگرچه تحصیلات رسمی دانشگاهی کاتوزیان در اقتصاد و جامعه‌شناسی است اما هم‌زمان مطالعاتش را در زمینهٔ تاریخ و ادبیات ایران تا سطح پیشرفته آکادمیک ادامه داده ‌است.

بستن

شیطان، همیشه

45,000 تومان
دونالد ری پولاک ترجمه: معصومه عسکری

بدون شک در ادبیات معاصر آمریکا، کمتر نویسنده‌ای را می‌توان یافت که همانند دونالد ری‌پولاک در به تصویر کشیدن فرهنگ عامه و پیچیدگی‌های آن در قالب داستان تا به این اندازه موفق باشد. سبک روایی و پر از تعلیق ری‌پولاک بدیع و پر از خلاقیت است. آفرینش و خلق دلهره در شیطان، همیشه از کلیشه‌های همیشگی این سبک پیروی نمی‌کند و این همان جوهر و مایه‌ای است که داستان را از سایر آثار جنایی ممتاز می‌سازد. بسان دو رمان دیگر پولاک _ سفرۀ آسمانی، داستان‌های اوهایو _ داستان در فاصلۀ زمانی پس از جنگ جهانی و در اوهایو، قلب تاریک ایالت‌های جنوبی دنبال می‌شود. ابرقهرمانی وجود ندارد و تمام شخصیت‌های کتاب به یک اندازه در خط داستان پررنگ و تأثیرگذارند. در واقع قهرمان اصلی این کتاب شیطان است که افسار دیگران را در دست خود می‌گیرد و در قالب انسان، آنها را به نیایشگاه خود می‌کشاند.

در سال 2012 کتاب «شیطان، همیشه» برندۀ جایزه توماس و لیلیان دی. چافین شد و در همان سال همراه با ستایش و تحسین منتقدان، جایزۀ ادبی فرانسه و آلمان را نیز نصیب خود کرد. رمانی عجیب با نگاهی نو و قصه‌ای پر از جذابیت.

بستن

ماده تاریک

58,000 تومان
بلیک کراوچ ترجمه: هادی سالارزهی

رمان ترکیبی جذاب از سبک های معمایی، تریلر، عاشقانه و علمی تخیلی است که در سال 2017 نظرها را به خود جلب کرد و محبوب خوانندگان شد.