بستن

این همه نوری که نمی توانیم ببینیم

۶۸,۰۰۰ تومان
آنتونی دوئر مترجم: نوشین طیبی

کتاب به‌طور همزمان ماجرای دختری که در فرانسه و پسری که در آلمان زندگی می‌کند، نقل می‌کند. داستان روایت گر زندگی این دو در مقاطع مختلف، از زمان کودکی تا رخدادهای حین جنگ جهانی دوم است.

بستن

پیاده ها (جنبش مدنی سیاه پوستان)

۸۰,۰۰۰ تومان
نویسندگان: جان لوییس و اندرو آیدین تصویرگر: نیت پاول مترجم: محمد جباری

پیاده‌ها روایت مصوری مبتنی بر ماجراهای واقعی است که از جنبش حقوق مدنی و مبارزات سیاه‌پوستان آمریکا برای آزادی و برابری سخن می‌گوید. داستان واقعی، مهیج و متفاوتی که از روزهای نخست شکل‌گیری این جنبش آغاز می‌شود و سرگذشت پرفراز و نشیب آن را از زبان جان لوییس – یکی از رهبران جنبش و نماینده‌ی کنگره – نقل می‌کند. تصویرسازی کم‌نظیر و هنرمندانه‌ی نیت پاول تنش‌ها و حال‌وهوای خاص آن سال‌ها را به ‌خوبی و دقیق منعکس می‌کند و الگوی تأثیرگذار و جذابی برای روایت رخدادهای تاریخی ارائه می‌دهد. کتاب پیاده‌ها سال‌هاست که جای ثابتی در فهرست‌های مختلف برترین‌ها دارد و جوایز معتبر و متعددی را از آن خود کرده است.

سه‌گانه‌ی پیاده‌ها، با عنوان اصلی March، روایت مستند و مصور جنبش حقوق مدنی و مبارزات سیاه‌‏پوستان آمریکا در یکی از پرالتهاب‌ترین دوره‌های تاریخی آن کشور است. کتاب پیاده‌ها وقایع آن سال‌ها را از زبان جان ‌لوییس، نماینده‌ی فعلی کنگره، مرور می‌کند که در آن دوره از رهبران جنبش سیاه‌پوستان بود.

خودنگاره‌ی مصور پیاده‌ها نمونه‌ی شاخصی از سه ژانر کمیک در دهه‌ی دوم قرن بیست‌و‌یکم است: کمیک غیرداستانی، کمیک خودنگاره و گرافیک ناول. از مهم‌ترین ویژگی‌های بصری کتاب پیاده‌ها تصاویر سیاه و سفید واقع‌گرایانه و در عین حال متفاوت نیت پاول است که برای مخاطبان آشنا به تصویرسازی‌های اغراق‌آمیز کمیک‌های مارول و دی‌سی، تازه و متفاوت است. تصاویری با سایه‌روشن‌ها و سبک بصری خاص که حال‌و‌هوای پرتبعیض و تنش آن سال‌های پرالتهاب در تاریخ آمریکا را به خوبی منتقل می‌کند. به ‌‌طور خاص صحنه‌های زد‌ و‌ خورد، اعتراض‌ها و راهپیمایی‌ها طوری تصویر شده که مخاطب فراموش می‌کند نظاره‌گر تصاویر دو‌بعدی روی کاغذ است. نیت پاول که یکی از شناخته‌شده‌ترین طراحان گرافیک‌ناولِ این سال‌های آمریکاست، از کوچک‌ترین جزئیات مستند در تصاویر نگذشته و با چنان دقتی صحنه‌های تاریخی را بازسازی کرده که وقت خواندن کتاب به نظر می‌آید فیلم مستندی از آن روزها را تماشا می‌کنیم.

بستن

آخرین جزیره

۳۰,۰۰۰ تومان
زولفو لیوانلی مترجم: صابر حسینی

حالا این جاییم. کفاره‌ی گناهی را که مرتکب شده‌ایم می‌دهیم. اجازه دادیم تا مردی گول‌مان بزند. کور کورانه دنبالش راه افتادیم. حالا هم تاوانش را پس می‌‎دهیم. تاوان فراموش کردن مفهوم «انسان معترض» ، فرومایگی ، کوته‌نظری ، بی تفاوتی، سرخم کردن مقابل دیکتاتور و دلخوشی‌های کوچک را پس می‌دهیم. این ، حکایت گناه‌های کوچک ما در زندگی روزمره است، حکایت سر سپردگی‌هایمان..

بستن

کوچ

۸۵,۰۰۰ تومان
ریچارد آدامز مترجم: شهین احمدی

"کوچ" حماسه ی زندگی است. سرگذشت کسانی است که از زندگی حماسه می سازند. بی نام و نشان ها یا "دامنه نشینانی" که نمی خواهند دست و پا بسته، و خمود و خوش بینانه در انتظار مرگی فاجعه بار، و انهدامی دهشتناک بمانند و آن را به پای سرنوشت رقم بزنند. آنگاه که این مجمع کوچک خرگوشان - که نماد بارز جوامع انسانی اند - از تمامی قراین می فهمند سکونتگاه در خطر نابودی قطعی است و انسان ها در راه مقاصد خویش کمر به مرگ آنها و نابودی اقامتگاه شان بسته اند، دست به کار می شوند، از پا نمی نشینند، به راه می افتند تا بلکه رئیس و سران قوم را آماده ی چاره اندیشی و ترک سکونتگاه کنند. اما رئیس ...

بستن

روزگار عصیان؛ رمانی بر اساس زندگی واقعی

۳۵,۰۰۰ تومان
ژانت والز ترجمه: حمیدرضا همایونی فر

ژانت والز در رمان روزگار عصیان داستان مادربزرگش لی‌لی کیسی اسمیت را تعریف می‌کند که گردباد، خشکسالی، سیل، رکود اقتصادی و غمبارترین فاجعه شخصی را پشت سر می‌گذارد، اما صبور، سختکوش و مومن به زندگی از همه این بلایا و دشواری‌ها سربلند بیرون می‌آید تا داستانش برای نسل‌های بعد، قصه‌ای خواندنی و پرکشش باشد.

بستن

حضور

۱۸,۵۰۰ تومان
یرزی کازینسکی ترجمه: ساناز صحتی

کتاب عروج که با نام "آنجا بودن" در سال ۱۹۷۱ منتشر شد تبدیل به یکی از پُرفروشترین کتاب‌های آن دهه در ایالات متحده و چند کشور اروپایی گردید، مترجمین فارسی این رمان در نام‌گذاری آن، عنوان اصلی اثر را که تنها برای خوانندگان انگلیسی زبان تا اندازه‌ای گویا و مفهوم است در نظر نگرفتند و نام فرانسوی کتاب را که مترجم فرانسوی آن "حضور ۱۰" گذاشته بود برنگزیدند، چرا که این دو نام را برای توصیف و بیان چگونگی تحول سریع موقعیت اجتماعی قهرمان کتاب که آدمی ساده و نیمه خُل است و از باغبانی به نامزدی ریاست جمهوری می‌رسد رسا ندانستند و لذا نام "عروج" را که بیانگر و نشان این ترقی سریع است برگزیدند.

اتاق در سکوت فرو رفت. اوفلاهرتی در این موقع بود که حرف زد. آهسته گفت: «فکر می کنم من کاندیدایی داشته باشم. شانسی گاردینر چطور است؟» چشم ها همه به طرف مردی که روی نیمکت نشسته بود و داشته قهوه اش را می خورد، برگشت . . .

بستن

پرواز را به خاطر بسپار

۴۲,۵۰۰ تومان
یرزی کازینسکی ترجمه: ساناز صحتی

پرواز را به خاطر بسپار از آن دست کتاب هایی است که خواننده داستان، تألم تلخ موجود در سطر سطر داستان را با اشک خود همراهی می کند. روایتی فاجعه بار از جنگ جهانی دوم که کودک داستان، آن را با معصومیت و رنج خود در قالب زبانی ساده اما هولناک بیان می کند… خانواده ای که از ترس کشتار و نسل کشی فاشیستها در قلب اروپا، فرزند خود را در اوان کودکی، به خانواده ای در یک روستای دور افتاده می سپارند و این فصلی ست که کازینسکی، با مهارت و زیبایی قلم خود، تراژدی جدایی فرزند از خانواده را رقم می زند تا آوارگی و ترس از مرگ را در تمامی لحظات زندگی قهرمان کوچکش جاری کند. این رمان درباره خشونتی است که کودکی معصوم و خیال پرداز متحمل می شود. رمانی واقعی که آدمها و صحنه های زندگی آنها را توصیف می کند.

بستن

پرنده به پرنده؛ درس‌هایی چند دربارۀ نوشتن و زندگی

۴۵,۰۰۰ تومان
آن لاموت ترجمه: مهدی نصراله زاده

 «سی سال پیش برادر بزرگ‌ترم، که آن‌وقت‌ها ده سالش بود، در تلاش بود که مطلبی دربارۀ پرنده‌ها بنویسد و برای این کار سه ما هم وقت داشت. سه ماه گذشته بود و حال دیگر موعد تحویل کار، که فردای آن روز بود، فرا رسیده بود. ما برای گذراندن تعطیلات در کلبۀ خانوادگیمان در بولیناس بودیم، و برادرم پشت میز آشپزخانه نشسته بود. دور تا دورش پر بود از کاغذ و مداد و کتاب‌هایی دربارۀ پرندگان که لایشان هم باز نشده بود. در چنین وضعی، درحالی‌که بزرگی وظیفۀ پیش‌رو باعث شده بود خشکش بزند، می‌دیدی که هر لحظه ممکن است اشکش سرازیر شود. بعد پدرم آمد و کنارش نشت، دستش را دور شانۀ برادرم انداخت و گفت: ʺرفیق، پرنده به پرنده – دانه‌ به دانه، یک به یک. هربار فقط دربارۀ یک پرنده بنویس و تمامʺ

 آن لاموت سال‌ها بعد، با در ذهن نگه‌داشتن همین دستور عمل اصلی (یک به یک پیش‌رفتن)، در کتاب «پرنده به پرنده» که راهنمای قدم به قدم نویسندگی است بازمی‌گردد. او به خواننده‌هایی که در سودای نوشتن هستند یاد می‌دهد که چگونه نوشتن را به بخشی از زندگی تبدیل کنند. لاموت در کتاب «پرنده به پرنده» ترغیب می‌کند، تعلیم می‌دهد و الهام می‌بخشد.

 کتاب «پرنده به پرنده» یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها دربارۀ نویسندگی است، اما چیزی که کتاب را متمایز می‌کند این است که تنها کتابی درباره نویسندگی نیست و بیشتر شبیه به خودزندگی‌نامه‌‌‌ای خواندنی است که در آن لاموت همانقدر که دربارۀ نویسندگی می‌گوید دربارۀ زندگی نیز می‌نویسد.

بستن

در انتظار بوجانگلز

۱۸,۰۰۰ تومان
اولیویه بوردو ترجمه: ناهید فروغان
بستن

محفل فلسفی یکشنبه ها

۴۴,۰۰۰ تومان
الکساندر مک کال اسمیت ترجمه: پژمان طهرانیان
بستن

جنگل

۶۵,۰۰۰ تومان

هارلن کوبن

ترجمه: محدثه احمدی

پاول، دادستان نیوجرسی، هنوز عزادار مرگ خواهرش است؛ خواهری که بیست سال پیش، شبانه قدم در جنگل گذاشت و برای همیشه ناپدید شد. اما حالا، یعنی دو دهه بعد، جسد مردی پیدا شده که می‎تواند با ماجرای آن شب ارتباط داشته باشد. آیا این مرد، همان پسری است که آن شب با خواهر پاول ناپدید شد؟‌

«هارلن کوبن» نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز، در این داستان پرکشش خوانندگان را به قلب ماجراهای خانوادگی می‎برد و ثابت می‎کند که گاهی تاریک‎ترین رازها، ریشه در خانه‌ی شما دارند.

کوبن، نویسنده‌ی سرشناس ژانر مرموز و تریلر است. با فروش بیش از شصت میلیون کتاب در سراسر دنیا، آثار این نویسنده بارها در لیست پرفروش‎های نیویورک‎تایمز قرار گرفته‎اند. رمان‎های او به ۴۳ زبان ترجمه شده‎اند. کوبن نخستین نویسنده‎ای است که هر سه جایزه‌ی ادگار، شِیمس و آنتونی را در پرونده افتخارات متعدد خود دارد.‌

افتخارات:‌

* برنده جایزه آنتونی (۱۹۹۶)، بهترین کتاب کاغذی‌

* برنده جایزه ادگار (۱۹۹۷)، بهترین کتاب کاغذی‌

* نامزد جایزه آنتونی، جایزه مکویتی، جایزه اِدگار و جایزه بری (۲۰۰۲)‌

* برنده جایزه سودآورترین داستان‌نویس جنایی دنیا (۲۰۱۰)‌