بستن

هنر و آنارشی

۳۵,۰۰۰ تومان
بستن

اُزو و بوطیقای سینما

۷۴,۵۰۰ تومان
دیوید بوردوِل ترجمه: روبرت صافاریان
بستن

گروتفسکی

۴۵,۰۰۰ تومان
ریموند تمکین ترجمه: سارا عرب

یرژی گروتفسکی کارگردان برجسته لهستانی است و به عنوان پدر تئاتر معاصر این کشور شناخته می‌شود. دیدگاه او به زندگی و تئاتر تفکرات سازمان‌یافته و عقلانی ما را در هم می‌ریزد. تئاترش در نگاه اول برایمان غریب است. زبان او با زبان ما متفاوت است و گاهی اوقات دیالوگ‌ها مثل سروصدا و فریادهایی مبهم به نظر می‌رسند. در عین حال در هیچ تئاتری تا این حد از بیان بدنی استفاده نمی‌شود. به راستی گروتفسکی کیست و چه چیزی به تماشاگر و هنر تئاتر عرضه می‌کند؟ نمایش‌هایش مثل آبی که بر روی بدن چرب اردک سر می‌خورد، بر جسم هر یک از ما می‌لغزد. نمایش را با تمام وجود حس می‌کنیم، گویی از خودمان کنده شده‌ایم و با جسم و روحمان با هنرپیشه‌ها همراهیم. بوگوسلاو پپل در توصیف تئاتر گروتفسکی می‌نویسد: «این تئاتر به شناخت ما از دنیا و هنر، میکروب نگرانی را وارد می‌کند و تحقیقاتی است که ما را به تفکر و شکل دادن ایده‌های فلسفی شخصی وادار می‌کند.» این کتاب سوء‌تفاهم‌ها و بدفهمی‌ها درباره گروتفسکی را زیر سوال می‌برد و تا حد امکان سعی در شفاف‌سازی دارد. در عین حال، تصویری از مردی را ارائه می‌دهد که در طی حیاتش به اسطوره‌ای زنده تبدیل شد.

بستن

مردان موسیقی

۱۵۰,۰۰۰ تومان
والاس براک وی - هربرت واینستاک ترجمه: مهدی فروغ

این کتاب شامل اطلاعات دقیق و مبسوطی درباره احوال آثار مسنفان نخبه موسیقی کلاسیک، رمانتیک و مدرن، اپراست. در این اثر به احوال و آرای «مردان بزرگی که پیش از باخ بودند» تا یوهان سباستیان باخ، فرانترز ژوزف هایدن، ریشار اشتراوس، ایگور استراوینسکی و دیگران اشاره شده است.

بستن

پارچه های ایرانی

۱۶۵,۰۰۰ تومان
جنیفر وردن و پاتریشیا ال بیکر ترجمه: زهره روحفر

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن مجموعه‌ای بی‌نظیر از پارچه‌های ایرانی متعلق به نیمه نخست سده نوزدهم میلادی/سیزدهم هجری را در اختیار دارد. این مجموعه حاوی بیش از ۹۰۰ نمونه منسوج بافته، چاپی و رودوزی شده است که ایرانیان دوره قاجار از آنها برای جامه، لوازم، اسباب و اثاثیه و پارچه‌های مراسم دینی استفاده ‌می‌کرده‌اند. در این کتاب برای نخستین بار بیش از ۲۰۰ نمونه از این مجموعه معرفی شده و نیز اوضاع سیاسی و اقتصادی دوره‌ای که این بافته‌ها در آن تولید شده‌اند بررسی شده است. جالب آنکه، بسیاری از این بافته‌های زیبا به دلیل تاثیرشان بر صنعت نساجی اروپا برای مخاطب غیر ایرانی بسیار آشناست. طراحان داخلی، محققان پارچه و آنهایی که در زمینه مد و پوشاک فعال‌اند از این مجموعه که با عکسبرداری جدید و جزیٔیات کم‌نظیر تهیه شده بهره خواهند برد.

بستن

فن و هنر عکاسی

۴۵,۰۰۰ تومان
هادی شفائیه ویراستار: کریم امامی
بستن

هنر اسلامی

۱۲۰,۰۰۰ تومان
کارل جی دوری ترجمه: رضا بصیری جلد سخت سلفون کمیاب قطع رحلی ۱۳۶۳چاپ ۲۴۸ص
بستن

هنر برترین شکل امید: گفته های هنرمندان

۴۵,۰۰۰ تومان
ترجمه: رضی هیرمندی

زندگی خصوصی نقاشان، پیکرتراشان، عکاسان و دیگر هنرمندان تجسمی را فضایی از رمز و راز فرا گرفته است. بسیاری از آن‌ها گوشه گیرند و به خاطر تمرکز،از وقت و انزوای خود مراقبت می‌کنند.ما با آثاری که آن ها پدید می‌آورند آشناییم اما غالبا خود افرادی که پشت آن ایستاده‌اند برای ما بیشتر در هاله‌ای از ابهام قرار دارند. هنر، برترین شکل امید دربردارنده صدها لحظه‌ای است که هنرمندان از ابزار و مواد و آتلیه و کارگاه خود فاصله گرفته و ما را شریک شم و شهود و اندرزهای سخت به دست آمده و عقاید بی‌پیرایه خود ساخته‌اند. آن‌ها در این کتاب به مقولات گوناگون همچون رنگ، نظم وترتیب، الهام،نور، شکست،همکاری و بسیار و بسیار چیزهای دیگر می‌پردازند.

بستن

قالین (۲جلدی با قاب)

۷۰۰,۰۰۰ تومان
چکیده ای از تاریخ و هنر قالی بافی مشرق زمین جلد سخت روکشدار دو جلدی قابدار تمام گلاسه رنگی نفیس ۱۳۹۳چاپ ۱۰۴۳ صفحه
بستن

درآمدی بر خوشنویسی ایران

۳۲۰,۰۰۰ تومان
از حمیدرضا قلیچ خانی تمام رنگی تمام گلاسه چاپ۱۳۹۲ ۴۰۰ص کمیاب
بستن

معرفی و نقد فیلمهای محسن مخملباف

۱۲۰,۰۰۰ تومان
تألیف غلام حیدری جلد سخت روکشدار کمیاب ۱۳۷۲چاپ ۵۳۵ص