معماری ایران

۳۰۰,۰۰۰ تومان

آرتور پوپ

مترجم: غلامحسین صدری افشار

آرتور آپهم پوپ (به انگلیسی: Arthur Upham Pope) (زاده ۷ فوریه ۱۸۸۱ رودآیلند – درگذشته ۳ سپتامبر ۱۹۶۹ شیراز) مورخ شهیر آمریکایی آثار هنری ایران بود.

او یکی از بنیان‌گذاران مؤسسه آسیایی دانشگاه پهلوی بود و مدت ۲۴ سال آن را هدایت نمود. پوپ از بزرگترین محققینی بوده که فرهنگ و معماری ایران را به جهانیان معرفی کرد.

معروفترین اثر پوپ کتاب بررسی هنر پارسی (A Survey of Persian Art) نام دارد که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد در شش جلد در سال ۱۹۳۹ به چاپ رسید. این نخستین باری بود که چنین گزارشی مفصل از هنر و تاریخ هنر ایران در جهان به غرب معرفی می‌شد. این اثر معروفش تا به امروز از مفصل‌ترین بررسی‌های آثار تاریخ هنر ایران بشمار می‌آید. از آثار مهم دیگر او می‌توان موارد زیر را اشاره کرد:

  • مقدمه‌ای بر هنر پارسی از قرن هفتم میلادی به این سو (An Introduction to Persian Art since the Seventh Century A.D)
  • شاهکارهای هنر ایران
  • معماری ایران

اما از نظر اهمیت ایرانشناسی شاید بتوان گفت که مهمترین اثر پوپ گنجینه تصاویریست که با همسرش از ایران تهیه نمود: او در میان سالهای ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۹ مجموعاً نزدیک به ۱۰٬۰۰۰ تصویر از بناهای تاریخی ایران عکسبرداری کرده که هنوز هم پس از سالهای سال در دانشگاه‌های غرب مورد استفاده ایران‌شناسان می‌باشد.

معنی زیبائی

۱۵۰,۰۰۰ تومان

بیان اندیشه در موسیقی

۱۲۰,۰۰۰ تومان
سیدنی فینکلشتاین ترجمه: محمدتقی فرامرزی

کارگردان‌ها در تمرین (جهان پنهان)

۷۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: سوزان لتزارکول مترجم: سمیه نصرالهی

نشانه‌شناسی عکاسی: در جستجوی نمایه

۹۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: گوران سونسون مترجم: مهدی مقیم‌نژاد

دوستان آمریکایی (به زبان فرانسه)

۹۰۰,۰۰۰ تومان
برتران تاورنیه برتران تاورنیه (به فرانسوی: Bertrand Tavernier) (زاده ۲۵ آوریل ۱۹۴۱ – درگذشته ۲۵ مارس ۲۰۲۱) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، هنرپیشه و تهیه‌کننده فرانسوی بود.

مقررات بین المللی و فنون والیبال مدرن

۲۵۰,۰۰۰ تومان
اثرمارسل ماتوره مربی تیم ملی والیبال فرانسه