در دنیای امروز با پیشرفت اینترنت و کامپیوتر در زندگی مردم خیلی‌ها اعتقاد دارند دیگر چاپ و نشر کتاب کاغذی این حافظه‌ی بیرونی بشر صرفه‌ی اقتصادی ندارد و حتی باعث از بین رفتن درختان و در نتیجه محیط زیست می‌شود این درست است که کتاب‌های الکترونیکی مزیت‌هایی دارند از جمله راحتی دسترسی و حمل و هزینه پایین اما سوال‌هایی کماکان باقی می‌مانند :

  • آیا بر صفحه کامپیوتر آن رویاها و لذات حاصل از کلمات را با همان حس صمیمیت و همان تمرکز ذهنی و خلوت معنوی که از مطالعه‌ی کتاب حاصل می‌شود می‌توان در یک جا گرد کرد؟
  • آیا حفظ حقوق معنوی و حق کپی رایت کتاب‌ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود؟

تا اینجای کار با تمام ادعاهای غول‌های صنعت کامپیوتر و اینترنت هنوز کتاب جایگاه خود را در جوامع حفظ کرده است و به نظر می‌رسد هنوز تصور غلبه کامل کتاب الکترونیکی بر کتاب کاغذی خیلی زود باشد.

کتاب‌های چاپی اختراعی همانند چرخ در زندگی انسان هستند. از راه رسیدن دوربین عکاسی باعث نابودی نقاشی نشد، همانگونه که با از راه رسیدن تلویزیون سینما نابود نشد؛ کتاب الکترونیک زمینه ساز مرگ کتاب‌های چاپی نخواهد بود.

هدف فروشگاه آنلاین بیتابوک نمایش گوشه‌ای از بهشت کتاب‌ها در دنیای پرمخاطب و جذاب فضای مجازی است. با توجه به گسترش دسترسی افراد به اینترنت و همچنین با توجه به قابلیت‌های این بستر در نمایش کالاها و خدمات لازم می نمود کتاب نیز حضور پررنگ‌تری در این دنیای رنگارنگ و پرسرعت داشته باشد. پس لازم به ذکر است هدف از ایجاد و راه اندازی این فروشگاه آنلاین اینترنتی نمایش ، تبلیغ و دسترسی راحت برای این کالای ارزشمند و ماندگار است تا زحمات ناشران، نویسندگان و مترجمان عزیز و سخت کوش این مرز و بوم هر چه بهتر در دید همگان از جمله قشر کتاب‌خوان قرار گیرد.

به امید روزی که  لذت خواندن کتاب را همه درک و لمس کنند و مطالعه را تبدیل به عادت کنند . خیلی‌ها  گله از نداشتن وقت می‌کنند می‌توان قسمتی از وقتی که برای تماشای تلویزیون می‌گذاریم را برای مطالعه اختصاص دهیم.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم : info@bitabook.ir

مدیریت فروشگاه آنلاین کتاب بیتابوک