در دنیای امروز با پیشرفت اینترنت و کامپیوتر در زندگی مردم خیلی‌ها اعتقاد دارند دیگر چاپ و نشر کتاب کاغذی این حافظه‌ی بیرونی بشر صرفه‌ی اقتصادی ندارد و حتی باعث از بین رفتن درختان و در نتیجه محیط زیست می‌شود این درست است که کتاب‌های الکترونیکی مزیت‌هایی دارند از جمله راحتی دسترسی و حمل و هزینه پایین اما سوال‌هایی کماکان باقی می‌مانند :

  • آیا بر صفحه کامپیوتر آن رویاها و لذات حاصل از کلمات را با همان حس صمیمیت و همان تمرکز ذهنی و خلوت معنوی که از مطالعه‌ی کتاب حاصل می‌شود می‌توان در یک جا گرد کرد؟
  • آیا حفظ حقوق معنوی و حق کپی رایت کتاب‌ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود؟

تا اینجای کار با تمام ادعاهای غول‌های صنعت کامپیوتر و اینترنت هنوز کتاب جایگاه خود را در جوامع حفظ کرده است و به نظر می‌رسد هنوز تصور غلبه کامل کتاب الکترونیکی بر کتاب کاغذی خیلی زود باشد.

كتاب‌هاي چاپی اختراعی همانند چرخ در زندگی انسان هستند. از راه رسيدن دوربين عكاسی باعث نابودی نقاشی نشد، همانگونه كه با از راه رسيدن تلويزيون سينما نابود نشد؛ كتاب الكترونيك زمينه ساز مرگ كتاب‌های چاپی نخواهد بود.

هدف فروشگاه آنلاين بيتابوك نمايش گوشه‌ای از بهشت كتاب‌ها در دنيای پرمخاطب و جذاب فضای مجازی است. با توجه به گسترش دسترسی افراد به اينترنت و همچنين با توجه به قابليت‌های اين بستر در نمايش كالاها و خدمات لازم می نمود كتاب نيز حضور پررنگ‌تری در اين دنيای رنگارنگ و پرسرعت داشته باشد. پس لازم به ذكر است هدف از ايجاد و راه اندازی اين فروشگاه آنلاين اينترنتی نمايش ، تبليغ و دسترسي راحت برای اين كالای ارزشمند و ماندگار است تا زحمات ناشران، نويسندگان و مترجمان عزيز و سخت كوش اين مرز و بوم هر چه بهتر در ديد همگان از جمله قشر كتاب‌خوان قرار گيرد.

به اميد روزی كه  لذت خواندن کتاب را همه درک و لمس کنند و مطالعه را تبدیل به عادت کنند . خیلی‌ها  گله از نداشتن وقت می‌کنند می‌توان قسمتی از وقتی که برای تماشای تلویزیون می‌گذاریم را برای مطالعه اختصاص دهیم.

منتظر نظرات و پيشنهادات شما هستيم : info@bitabook.ir

مديریت فروشگاه آنلاين كتاب بيتابوک