در کنار ما

در دنیای امروز با پیشرفت اینترنت و کامپیوتر در زندگی مردم خیلی ها اعتقاد دارند دیگر چاپ و نشر کتاب کاغذی این حافظه ی بیرونی بشر صرفه ی اقتصادی ندارد و حتی باعث از بین رفتن درختان و در نتیجه محیط زیست می شود این درست است که کتابهای الکترونیکی مزیتهایی دارند از جمله راحتی دسترسی و حمل و هزینه پایین اما سوالهایی کماکان باقی می مانند :

آیا بر صفحه کامپیوتر آن رویاها و لذات حاصل از کلمات را با همان حس صمیمیت و همان تمرکز ذهنی و خلوت معنوی که از مطالعه ی کتاب حاصل می شود می توان در یک جا گرد کرد؟

آیا حفظ حقوق معنوی و حق کپی رایت کتابها به راحتی امکان پذیر خواهد بود؟

تا اینجا ی کار با تمام ادعاهای غولهای صنعت کامپیوتر و اینترنت هنوز کتاب جایگاه خود را در جوامع حفظ کرده است و به نظر می رسد هنوز تصور غلبه کامل کتاب الکترونیکی بر کتاب کاغذی خیلی زودباشد.

کتابهای چاپی اختراعی همانند چرخ در زندگی انسان هستند. از راه رسیدن دوربین عکاسی باعث نابودی نقاشی نشد، همانگونه که با از راه رسیدن تلویزیون سینما نابود نشد؛ کتاب الکترونیک زمینه ساز مرگ کتاب های چاپی نخواهد بود.

هدف فروشگاه آنلاین بیتابوک نمایش گوشه ای از بهشت کتابها در دنیای پرمخاطب و جذاب فضای مجازی است.با توجه به گسترش دسترسی افراد به اینترنت و همچنین با توجه به قابلیتهای این بستر در نمایش کالاها و خدمات لازم می نمود کتاب نیز حضور پررنگتری در این دنیای رنگارنگ و پرسرعت داشته باشد.پس لازم به ذکر است هدف از ایجاد و راه اندازی این فروشگاه آنلاین اینترنتی نمایش ، تبلیغ و دسترسی راحت برای این کالای ارزشمند و ماندگار است تا زحمات ناشران،نویسندگان و مترجمان عزیز و سخت کوش این مرز و بوم هر چه بهتر در دید همگان از جمله قشر کتابخوان قرار گیرد.

به امید روزی که  لذت خواندن کتاب را همه درک و لمس کنند و مطالعه را تبدیل به عادت کنند . خیلی ها  گله از نداشتن وقت می کنند می توان قسمتی از وقتی که برای تماشای تلویزیون می گذاریم را برای مطالعه اختصاص دهیم.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم : info@bitabook.ir

مدیریت فروشگاه آنلاین کتاب بیتابوک : مهندس محمد ستاری