جهان معرفی و نقد كتاب

خلاصه کتاب رژیم غذایی طول عمر: کشف علم جدید در پشت فعال سازی و بازسازی سلول های بنیادی برای کند کردن پیری، مبارزه با بیماری ها و بهینه سازی وزن از والتر لونگو

در «رژیم طول عمر»، لونگو توصیه می‌کند که به جای اعتماد به آخرین مدها، هنگام رژیم گرفتن از چندین منبع اطلاعاتی استفاده کنیم.

صدها نظریه درباره چگونگی و چرایی پیری ما وجود دارد. بسیاری از آنها تا حدی درست هستند و همپوشانی دارند. یکی، نظریه رایج پیری رادیکال‌های آزاد پیشنهاد می‌کند که اکسیژن و سایر مولکول‌های واکنش‌پذیر که به عنوان اکسیدان عمل می‌کنند، می‌توانند باعث آسیب به تمام اجزای یک سلول و ارگانیسم شوند، مشابه زنگ‌زدگی فلزات هنگام قرار گرفتن در معرض اکسیژن و آب. نظریه «سوما یکبار مصرف» تام کرکوود یکی دیگر از تئوری های مورد قبول پیری است. پیشنهاد می‌کند که موجودات زنده در تولید مثل، روی فرزندان و خودشان سرمایه‌گذاری کنند، اما فقط تا حدی که برای تولید فرزندان سالم لازم است. بنابراین، سوما، بدن ما – که حامل مواد ژنتیکی موجود در سلول‌های اسپرم و تخمک‌های ماست – پس از تولید فرزندان کافی یکبار مصرف است. بر اساس این نظریه ما صرفاً حامل های یکبار مصرف DNA هستیم. ناخوشایند.

لونگو در آزمایشی با مخمر کشف کرد که:

۱. اگر مخمرها را گرسنه نگه داشتم – با حذف تمام مواد مغذی در دسترس آنها و دادن فقط آب – آنها دو برابر بیشتر عمر می کردند.
۲. شکر یکی از مواد مغذی است که باعث پیری سریع و مرگ زودرس مخمر می شود. این دو ژن RAS و PKA را فعال می‌کند که به عنوان تسریع کننده پیری شناخته شده‌اند و عوامل و آنزیم‌هایی را که در برابر اکسیداسیون و سایر انواع آسیب‌ها محافظت می‌کنند، غیرفعال می‌کند.

لونگو کل مسیر سیگنالینگ و اولین ژنی را که روند پیری را تنظیم می کند، شناسایی کرد. فوق العاده ساده بود اما مجلات علمی پیشرو برای چندین سال از انتشار این یافته ها و یافته های بعدی خودداری کردند.

همه چیز در حد اعتدال
مشکل اینترنت این است که مملو از توصیه های بد غذایی و شارلاتان ها است. برخی از اینها نشان می دهد که “همه چیز در حد اعتدال” راز سلامتی خوب است، اما چنین استدلالی با شکست مواجه می شود. در مورد یک هواپیما فکر کنید، آیا می خواهید آن را تیمی از متخصصان طراحی کنند یا کسی که چیزهای کمی در مورد هوانوردی می داند؟ با توجه به توصیه های بهداشتی نباید تفاوتی داشته باشد. کیفیت منبع بسیار مهم است.

اثبات تاریخی
عاقلانه است که از بدنی نخواهیم کارهایی را انجام دهد که عادت به انجام آنها ندارد. برای مثال، روزه گرفتن اگر کاملاً برای انسان بیگانه بود، ایده خوبی نخواهد بود. اما آنچه می دانیم این است که جمعیت های با عمر طولانی روزه داری می کنند. و در حالی که روزه‌های مذهبی که در طول تاریخ بسیار رایج‌تر بودند، به دلایل بهداشتی انجام نمی‌شدند، اما مبنایی برای روزه‌داری فراهم می‌کنند. بدن انسان به روزه عادت کرده است.

آیا از مقابله با قرمزی، تحریک و ناراحتی روزاسه خسته شده اید؟ جلوترش رو نگاه نکن! “زندگی با روزاسه” نکات کاربردی و موثری را برای مدیریت علائم این بیماری شایع پوستی ارائه می دهد. از تغییرات رژیم غذایی گرفته تا روتین های مراقبت از پوست، یاد خواهید گرفت که چگونه روزاسه خود را کنترل کنید و از چهره ای شادتر و سالم تر لذت ببرید. امروز کپی خود را سفارش دهید و با سردرگمی در مورد روزاسه خداحافظی کنید!

پنج ستون طول عمر: اینها اساس رژیم غذایی توصیه شده در این کتاب را تشکیل می دهند.
تحقیقات پایه/جوونتولوژی: درک چگونگی تأثیر مواد مغذی مانند قندها و پروتئین ها بر عملکرد سلولی، پیری و آسیب وابسته به سن و بازسازی. اینها نیاز به مطالعات حیوانی دارند.

اپیدمیولوژی: این مطالعه علل و عوامل خطر مهم بیماری و سایر شرایط مرتبط با سلامت در جمعیت های تعریف شده است.

مطالعات بالینی: فرضیه های فرموله شده در مطالعات پایه و اپیدمیولوژیک در نهایت باید در کارآزمایی های بالینی تصادفی و کنترل شده مورد آزمایش قرار گیرند. این استاندارد طلایی برای نشان دادن اثربخشی است.

مطالعات صدساله: حتی پس از در دسترس بودن مطالعات پایه/جوونتولوژی، اپیدمیولوژیک و بالینی، هنوز در مورد اینکه آیا یک رژیم غذایی خاص یا نشانه های تغذیه ای در واقع پس از استفاده طولانی مدت بی خطر و مفید است یا خیر، و اینکه آیا به اندازه کافی برای افراد ناخوشایند است یا خیر، تردید وجود دارد. فقط برای پذیرفتن آن اما تا پایان عمر به آن پایبند باشند. مطالعات جمعیت های صد ساله مختلف از سراسر جهان شواهد طولانی مدتی از ایمنی، کارایی و انطباق مرتبط با
رژیم غذایی (به عنوان مثال، رژیم غذایی کم قند). در این کتاب، مطالعات صد ساله بر اکوادور و جنوب ایتالیا متمرکز شده است.

مطالعه سیستم های پیچیده: درک ساده اجزاء کافی نیست بلکه درک سیستم کافی است. به عنوان مثال، شکر بد است، اما بدون آن، بدن سوخت نخواهد داشت. مشکل شکر نیست، مصرف بیش از حد قند همراه با پروتئین ها و چربی های خاص است که باعث بیماری می شود.

برای اینکه ببینید پنج ستون در عمل چگونه کار می کند، رژیم های غذایی محبوبی مانند اتکینز و دوکان را در نظر بگیرید. آیا به دلیل شهادت چند نفر، توصیه یک متخصص یا یک کارآزمایی بالینی کوچک باید این رژیم ها را دنبال کنید؟ با گذشت زمان، این رژیم‌ها از بین می‌روند، زیرا فقط بر یک یا دو ستون متکی هستند. برای مثال، جمعیت هایی که طول عمر دارند، از رژیم های غذایی پر پروتئین، پرچربی اشباع شده و کم کربوهیدرات استفاده نمی کنند. در واقع، چربی و پروتئین اضافی با پیری و بیماری مرتبط است.

پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها و ریزمغذی ها
در غذایی که می خوریم سه جزء اصلی وجود دارد – آنچه ما درشت مغذی ها می نامیم.

۱. پروتئین ها به طور کلی از بیست اسید آمینه تشکیل شده اند که توالی آنها عملکرد خاص آنها را تعیین می کند. به عنوان مثال، یک استیک ۳ اونسی حاوی تقریباً ۲۵ گرم پروتئین است. یکی از فراوان ترین پروتئین های موجود در گوشت، اکتین است که در انقباض ماهیچه ها و بسیاری از عملکردهای سلولی دیگر نقش دارد. دستگاه گوارش گوشت را به پروتئین و سپس اسیدهای آمینه تجزیه می کند. این اسیدهای آمینه در معده و سپس در روده آزاد می شوند. سپس آنها توسط جریان خون به عنوان اسیدهای آمینه منفرد یا زنجیره ای از چندین اسید آمینه جذب می شوند. در نهایت، آنها به سلول های مختلف در سراسر بدن پراکنده می شوند، جایی که برای تولید پروتئین های جدید، از جمله اکتین (موجود در ماهیچه های انسان) استفاده می شوند.

۲. کربوهیدرات ها در اکثر غذاها به شکل ساده (قندهای موجود در آب میوه، عسل، آب نبات یا نوشابه) و یا به شکل پیچیده (زنجیره های بزرگ گلوکز و سایر قندهای موجود در سبزیجات یا غلات) یافت می شوند. قند به سادگی می تواند بلافاصله وارد گردش خون شود، سطح گلوکز خون را افزایش دهد و باعث ترشح انسولین توسط پانکراس شود. کربوهیدرات های پیچیده قبل از جذب باید از سایر اجزای غذایی جدا شده و به قندهای ساده تجزیه شوند. چگونه ارزش غذایی و کیفیت غذا را اندازه گیری کنیم؟ “شاخص گلیسمی” و “بار گلیسمی” وجود دارد. مورد دوم مهمتر است زیرا کمیت و ویژگی های یک کربوهیدرات خاص را نیز می گیرد. به عنوان مثال، نان سبوس دار دارای شاخص گلیسمی بالایی است (۷۱) اما یک تکه از آن کامل است.
نان بار گلیسمی نسبتاً کمی دارد (۹). آن را با کیک اسفنجی با شاخص گلیسمی نسبتا پایین (۴۶) اما بار گلیسمی بالاتر (۱۷) مقایسه کنید.

۳. چربی ها منبع اصلی انرژی ذخیره شده در بدن هستند. مولکول های چربی اصلاح شده نیز تولید می کنند
غشایی که تمام محتوای سلولی را از خون جدا می کند و در تولید هورمون ها از جمله استروئیدها. چربی ها بیشتر به شکل تری گلیسیرید مصرف می شوند که از سه زنجیره مولکول های کربن و هیدروژن (اسیدهای چرب) تشکیل شده است که توسط یک مولکول گلیسرول به هم متصل شده اند. پس از هضم، آنها در روده توسط نمک های صفراوی، از کیسه صفرا و توسط آنزیم های لیپاز آزاد شده از پانکراس و سایر اندام ها در روده تجزیه می شوند تا بتوانند جذب خون شوند. چربی ها می توانند اشباع شوند (زمانی که حداکثر تعداد اتم های هیدروژن به هر کربن متصل است) یا غیر اشباع (زمانی که کمتر از حداکثر تعداد اتم های هیدروژن به هر کربن متصل است). چربی‌های غیراشباع را می‌توان به چربی‌های تک غیراشباع (مانند اسید اولئیک موجود در روغن زیتون) یا چربی‌های غیراشباع چندگانه (مانند چربی‌های موجود در روغن ماهی سالمون و ذرت) تقسیم کرد. چربی های چند غیر اشباع امگا ۳ و امگا ۶ “اسیدهای چرب ضروری” نامیده می شوند زیرا بدن انسان نمی تواند آنها را تولید کند، اما برای عملکرد طبیعی سلول ها و اندام ها ضروری هستند.
علاوه بر این سه درشت مغذی اصلی، ریز مغذی ها جزء ضروری تغذیه هستند.

ریز مغذی ها
ریزمغذی‌ها، مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی، بخش بزرگی از ۳۷ میلیارد دلار صنعت مکمل‌های ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. با این حال، مطالعات متخصص تغذیه دکتر بروس ایمز و دیگران نشان می دهد که بین ۵۰ تا ۹۰ درصد از بزرگسالان ایالات متحده به اندازه کافی ویتامین D، E، منیزیم، ویتامین A، کلسیم، پتاسیم یا ویتامین K دریافت نمی کنند. در همان زمان، چندین مورد اخیر اخیر مقالات نشان می‌دهند که مکمل‌های غذایی حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی اضافی در پیشگیری از بیماری‌های عمده و به تأخیر انداختن مرگ‌ومیر مؤثر نیستند. یک استثنای احتمالی: یک کارآزمایی بزرگ، تصادفی و کنترل‌شده کاهش جزئی سرطان و آب مروارید را در افرادی که روزانه مولتی ویتامین مصرف می‌کردند گزارش کرد.

مکمل های ویتامین ممکن است از پیری و سایر بیماری ها محافظت نکنند، اما می دانیم که برای عملکرد ضروری بدن مهم هستند. به عنوان مثال، ویتامین D، روی و آهن برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی مهم هستند. کلسیم و ویتامین D برای حفظ تراکم طبیعی استخوان و مواد معدنی ضروری هستند.

رژیم غذایی سرشار از سبزیجات، ماهی، آجیل و غلات کامل راه ایده آلی برای دریافت مواد مغذی ضروری است، اما حتی چنین رژیم هایی ممکن است کمبود ویتامین D و برای وگان ها و افراد مسن ویتامین B12 را داشته باشند. اکثر افرادی که در سرتاسر جهان رژیم غذایی پرمغذی را مصرف می کنند، کمبودهای مشابهی دارند. از آنجایی که برخی از مطالعات نشان داده اند که دوزهای بالای برخی ویتامین ها می تواند سمی باشد، توصیه ایده آل، بر اساس نظر موافقان و مخالفان مصرف مکمل ها، مصرف مولتی ویتامین ساخته شده توسط یک شرکت معتبر است که حاوی حداقل ویتامین D باشد. ، E، منیزیم، ویتامین A، کلسیم، پتاسیم یا ویتامین K، هر دو تا سه روز یکبار.

با کاهش دفعات مصرف مکمل به دوزهای نسبتاً کم و دو یا سه بار در هفته، احتمال اثر سمی را به حداقل می‌رسانیم و در عین حال از سوءتغذیه به دلیل کمبود یک ویتامین یا ماده معدنی خاص اجتناب می‌کنیم.

به طور خلاصه رژیم طولانی مدت
۱. بیشتر وگان بخورید، به علاوه ماهی کمی، وعده های غذایی با ماهی را به حداکثر دو یا سه بار در هفته محدود کنید. ماهی، سخت پوستان، و نرم تنان با محتوای بالای امگا ۳، امگا ۶ و ویتامین B12 (ماهی قزل آلا، آنچوی، ساردین، ماهی ماهی، ماهی، ماهی قزل آلا، صدف، میگو؛ ضمیمه B را انتخاب کنید). به کیفیت ماهی ها توجه کنید و ماهی هایی را انتخاب کنید که میزان جیوه کمی دارند.

۲. اگر سن شما زیر شصت و پنج سال است، مصرف پروتئین را کم نگه دارید (۰.۳۱ تا ۰.۳۶ گرم به ازای هر پوند وزن بدن). این مقدار برای فردی با وزن ۱۳۰ پوند به ۴۰ تا ۴۷ گرم پروتئین در روز و برای فردی با وزن ۲۰۰ تا ۲۲۰ پوند به ۶۰ تا ۷۰ گرم پروتئین در روز می رسد. افرادی که بالای شصت و پنج سال سن دارند، برای حفظ توده عضلانی، باید مقداری پروتئین مصرفی خود از جمله ماهی، تخم مرغ، گوشت سفید و محصولات مشتق شده از بز و گوسفند را افزایش دهند. لوبیا، نخود، نخود سبز و سایر حبوبات را به عنوان منبع اصلی پروتئین مصرف کنید.

۳. چربی های اشباع شده از منابع حیوانی و گیاهی (گوشت، پنیر) و شکر را به حداقل برسانید و چربی های خوب و کربوهیدرات های پیچیده را به حداکثر برسانید. غلات کامل و مقادیر زیاد سبزیجات (گوجه فرنگی، کلم بروکلی، هویج، حبوبات و غیره) را با مقادیر زیادی روغن زیتون (۳ قاشق غذاخوری در روز) و آجیل (۱ اونس در روز) مصرف کنید. برنامه رژیم غذایی هر دو هفته را در ضمیمه الف ببینید.
۴. رژیم غذایی با محتوای ویتامین و مواد معدنی بالا را دنبال کنید و هر ۳ روز یکبار آن را با بافر مولتی ویتامین تکمیل کنید.

۵. از میان مواد مورد بحث در این کتاب، موادی را انتخاب کنید که اجداد شما می‌خوردند.

۶. بر اساس وزن، سن و دور شکم خود، تصمیم بگیرید که دو یا سه وعده غذایی در روز داشته باشید. اگر اضافه وزن دارید یا تمایل به افزایش وزن دارید، دو وعده در روز مصرف کنید: صبحانه و ناهار یا شام، به علاوه دو میان وعده کم قند (کمتر از ۵ گرم) با کمتر از ۱۰۰ کالری. اگر در حال حاضر وزن طبیعی دارید، یا اگر تمایل دارید به راحتی وزن کم کنید یا بالای ۶۵ سال و وزن طبیعی دارید، سه وعده غذایی در روز و یک میان وعده کم قند (کمتر از ۳ تا ۵ گرم) با کمتر از ۱۰۰ کالری مصرف کنید. .

۷. تمام غذا خوردن را به یک دوره دوازده ساعته محدود کنید. به عنوان مثال، از ساعت ۸ صبح شروع شود و قبل از ساعت ۲۰ به پایان برسد. سه تا چهار ساعت بعد از خواب چیزی نخورید.

۸. تا سن ۶۵ تا ۷۰ سالگی، بسته به وزن و ضعف، بر اساس اهداف خود و در صورت امکان، بر اساس توصیه های متخصص تغذیه یا پزشک، هر یک تا شش ماه یک بار پنج روز یک رژیم غذایی شبیه روزه (به فصل ۶ مراجعه کنید) انجام دهید.

۹. نکات ۱ تا ۸ را به گونه ای دنبال کنید که به وزن و دور شکم سالم برسید و حفظ کنید.

بهینه سازی انرژی
۱. هر روز یک ساعت سریع پیاده روی کنید.
۲. به جای پله برقی و آسانسور از پله ها استفاده کنید.
۳. در تعطیلات آخر هفته، در همه جا پیاده روی کنید، حتی مکان های دور (تا می توانید از مناطق آلوده خودداری کنید).
۴. ورزش متوسط ​​را برای ۲ و نیم تا ۵ ساعت در هفته انجام دهید که مقداری از آن در محدوده شدید باشد. به نظر می رسد بیشتر اثرات مفید آن باشد
ناشی از ۲.۵ ساعت اول ورزش، و انجام تمرین اضافی اختیاری است.
۵. از تمرینات با وزنه یا تمرینات بدون وزنه برای تقویت تمام عضلات استفاده کنید.
۶. برای به حداکثر رساندن رشد عضلانی، حداقل ۳۰ گرم پروتئین را در یک وعده غذایی یک تا دو ساعت پس از یک جلسه تمرین با وزنه نسبتا شدید مصرف کنید.

FMD پنج روزه با اهداف زیر ایجاد شد:
۱. برای تامین کالری کافی برای ایمن بودن در خارج از کلینیک
۲. ارائه مولفه های متنوعی که اکثر مردم می توانند از آن لذت ببرند
۳. ۱۰۰ درصد گیاهی بودن، همانطور که در رژیم غذایی طول عمر در فصل ۴ توضیح داده شده است.
۴. برای مؤثر بودن به همان اندازه روزه، اگر نه بیشتر، FMD، همانطور که در مطالعات حیوانی ما نشان داده شده است، پیری را درمان می کند و با استفاده از فرآیندهای زیر باعث افزایش طول عمر می شود:

تغییر همه سلول ها به حالت محافظت شده ضد پیری
ترویج اتوفاژی (خودخواری بخش هایی از سلول) و جایگزینی اجزای سلولی آسیب دیده با اجزای عملکردی تازه تولید شده
کشتن سلول های آسیب دیده در بسیاری از اندام ها و سیستم ها و جایگزینی آنها با سلول های تازه بازسازی شده از سلول های بنیادی فعال شده.
تغییر بدن به حالت چربی سوزی شکمی/ احشایی، که پس از بازگشت به یک رژیم غذایی عادی ادامه می یابد (احتمالاً به دلیل تغییرات اپی ژنتیک، که اصلاح DNA و پروتئین هایی هستند که DNA را به هم متصل می کنند)

رژیم تقلید روزه:
برای بزرگسالان سالم، باید هر شش ماه یک بار انجام شود. برای بزرگسالانی که از سلامت کمتری برخوردار هستند، باید هر شش ماه دو بار انجام شود.

روز ۱: ۱۱۰۰ کالری
۵۰۰ کالری از کربوهیدرات های پیچیده (سبزیجات مانند بروکلی، گوجه فرنگی، هویج، کدو تنبل، قارچ و غیره)
۵۰۰ کالری از چربی های سالم (آجیل، روغن زیتون)
۱ مکمل مولتی ویتامین و مواد معدنی
۱ مکمل امگا ۳ / امگا ۶
چای بدون قند (حداکثر ۳ تا ۴ فنجان در روز)
۲۵ گرم پروتئین گیاهی، عمدتاً از آجیل
آب نامحدود

روزهای ۲ تا ۵: ۸۰۰ کالری
۴۰۰ کالری از کربوهیدرات های پیچیده (سبزیجات مانند بروکلی، گوجه فرنگی، هویج، کدو تنبل، قارچ و غیره)
۴۰۰ کالری از چربی های سالم (آجیل، روغن زیتون)
۱ مکمل مولتی ویتامین و مواد معدنی
۱ مکمل امگا ۳ / امگا ۶
چای بدون قند (حداکثر ۳ تا ۴ فنجان در روز)
آب نامحدود
اجزای فوق را می توان بین صبحانه، ناهار و شام تقسیم کرد یا به عنوان دو وعده غذایی و میان وعده مصرف کرد.

روز ششم: رژیم غذایی انتقالی

به مدت ۲۴ ساعت پس از پایان FMD پنج روزه، بیماران باید از یک رژیم غذایی پیروی کنند
مصرف ماهی، گوشت، چربی های اشباع، شیرینی، پنیر، شیر و غیره را به حداقل برسانید.

انتظار چه چیزی:
اثرات جانبی
۱. برخی از افراد در قسمت هایی از FMD ​​احساس ضعف می کنند. برخی دیگر می گویند که احساس انرژی بیشتری می کنند.
۲. برخی از بیماران از سردرد با شدت خفیف یا متوسط ​​شکایت دارند. این اثر معمولاً تا روز ۴ یا ۵ بسیار کاهش می یابد و
به طور کامل توسط چرخه دوم یا سوم FMD حذف می شود.
۳. اکثر مردم در چند روز اول FMD احساس گرسنگی می کنند. این اثر در روز ۴ یا ۵ و در تمام روزها به شدت کاهش می یابد
چرخه دوم یا سوم FMD
۴. برخی از افراد دچار کمردردی خفیف می شوند که با از سرگیری رژیم غذایی عادی از بین می رود.

اثرات مثبت
علاوه بر تولید سلول های بنیادی، کاهش چربی شکم و سطوح پایین تر عوامل خطر برای بیماری های مختلف، بسیاری از افراد اثرات مفید زیر را در طول یا بعد از FMD ​​گزارش می کنند:

۱. پوست درخشان، که بسیاری آن را به عنوان “جوانتر به نظر می رسد.”
۲. تمرکز ذهنی قوی تر.
۳. توانایی مقاومت در برابر پرخوری پس از از سرگیری رژیم غذایی عادی. بسیاری از آنها مصرف شکر و کالری خود را کاهش می دهند و در مصرف قهوه، الکل، دسرها و غیره کمتر مستعد افراط هستند.

قهوه و روغن نارگیل
قهوه یک موضوع بحث برانگیز سلامتی بوده است. در حالی که مطالعات قبلی قهوه را یک عامل خطر برای بسیاری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن می‌دانستند، مطالعات دقیق‌تر بعدی نشان می‌دهد که مصرف قهوه در برابر بیماری‌هایی از جمله پارکینسون، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های کبدی محافظت می‌کند.

روغن نارگیل حاوی سطوح بالایی از چربی اشباع شده است. اما برخلاف سایر چربی های اشباع شده در رژیم غذایی که عمدتاً از اسیدهای چرب با زنجیره بلند (چربی با ۱۳ تا ۲۱ کربن در زنجیره) تشکیل شده اند، روغن نارگیل حاوی سطح بالایی از اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​(MCFA یا چربی هایی با ۶ تا ۱۲ کربن است). در زنجیره). MCFA به راحتی به اجسام کتون تبدیل می شود، همان مولکول هایی که در سطوح بالا تولید می شوند
در طول روزه داری مغز شروع به استفاده از کتون ها به عنوان منبع اصلی انرژی در طول دوره های طولانی روزه داری و زمانی که گلوکز کمیاب است، می کند.

در یک مطالعه روی بیماران مبتلا به آلزایمر، مصرف ۴۰ میلی لیتر (۱.۵ اونس مایع) در روز روغن نارگیل فوق بکر منجر به بهبود وضعیت شناختی شد. این یافته با سایر مطالعات که نشان می دهد اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​در برابر زوال عقل محافظت می کنند، مطابقت دارد. در حالی که نقش محافظتی روغن نارگیل باید در مطالعات بالینی بزرگ تأیید شود، داده های منتشر شده نشان می دهد که ممکن است شناخت را در بیماران مبتلا به آلزایمر بهبود بخشد. شایان ذکر است، انجمن قلب آمریکا، روغن نارگیل را در میان غذاهای بالقوه مضر حاوی چربی های اشباع قرار داده است. اینکه آیا این نگرانی مناسب است یا نه، بحث داغ است، اما این احتمال که استفاده منظم از روغن نارگیل می‌تواند بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد، باید هنگام استفاده از آن برای پیشگیری یا درمان زوال عقل در نظر گرفته شود.

نکته: با فولاد ضد زنگ بپزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *